Latvijas sieviešu basketbola izlase ar maču “Arēnā Rīga” pret Lielbritāniju sāk Eiropas čempionātu

Pievienot komentāru
Latvijas sieviešu basketbola izlase ar maču “Arēnā Rīga” pret Lielbritāniju sāk Eiropas čempionātu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien “Arēnā Rīga” pirmajā Eiropas čempionāta spēlē tiekas ar Lielbritāniju. Spēle sāksies 18:30 un to tiešraidē translēs kanāls TV6 un portāls Skaties.lv.

Otrajā A grupas mačā 21:00 tiksies Spānija un Ukraina. Tāpat Rīgā spēles aizvadīs arī B grupas komandas. Vispirms 13:00 spēkus mēros Zviedrija un Melnkalne, bet 15:30 cīņu uzsāks Francija un Čehija.

Tikmēr Serbijas pilsētā Nišā spēkosies C grupas izlases Turcija, Itālija, Slovēnija un Ungārija, bet Zreņaninā cīnīsies D grupas valstsvienības Beļģija, Krievija, Serbija un Baltkrievija.

Nākamajā mačā piektdien latvietes 18:30 spēkosies ar Ukrainu, bet noslēdzošā grupu turnīra spēle būs svētdien 18:30 pret Eiropas čempioni Spāniju.

Grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

Sarkanbaltsarkano karogu Eiropas čempionātā pārstāvēs Elīna Dikeulaka, Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kate Krēsliņa, Aija Brumermane, Karlīne Pilābere, Kristīne Vītola, Laura Ikstena, Digna Strautmane, Paula Strautmane, Lūize Šepte un Zenta Meļņika.

Ikstenai, Šeptei un D. Strautmanei šī būs debija Eiropas čempionātā. Tiesa, D.Strautmane pērn pārstāvēja Latviju Pasaules kausa izcīņā.

Ar vislielāko pieredzi šajā izlasē ir Brumermane, kurai šis būs sestais Eiropas čempionāts karjerā. Viņa, tāpat kā Dikeulaka, spēlējusi arī 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs un 2018.gada Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas izlasei šajā čempionātā nevarēs palīdzēt Kitija Laksa, kurai ir ilgstošs rehabilitācijas process pēc rudenī gūtās smagās traumas, kā arī personīgu iemeslu dēļ nespēlēs Anete Šteinberga. Līdz pēdējam starp kandidātēm bija arī Aija Putniņa, taču viņai neizdevās izdziedēt savainojumu, kā rezultātā Latvija palika bez vēl vienas no potenciālajām līderēm.

Pēc pilsonības nepiešķiršanas no pretendentēm spēlēšanai valstsvienībā tika atskaitīta amerikāniete Šeja Pedija.

Latvijas basketbolistes cīņā ved galvenais treneris Mārtiņš Zībarts, kuram palīdzēs Aigars Nerips, Matīss Rožlapa un Ziedonis Jansons. Izlases ģenerālmenedžeres pienākumus pēc karjeras beigām pilda Baško.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Lielākie sasniegumi bijusi ceturtā vieta 2007.gadā, kā arī divreiz izcīnīta sestā pozīcija (2005, 2017).

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.