Latvijas ratiņbasketbola izlase uzvar arī trešajā Eiropas čempionāta spēlē

0 Komentāru
Latvijas ratiņbasketbola izlase uzvar arī trešajā Eiropas čempionāta spēlē
INSTAGRAM

Latvijas ratiņbasketbola izlase ceturtdien Grieķijas galvaspilsētā Atēnās izcīnīja trešo uzvaru tikpat spēlēs Eiropas čempionātā B divīzijā, pārspējot Bosniju un Hercegovinu.  Latvija svinēja uzvaru ar rezultātu 85:74.

Ar 22 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Raimunds Beginskis, 16 punkti bija Kasparam Turkam, bet Kārlis Podnieks, spēlējot bez maiņām, guva 11 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un atdeva desmit rezultatīvas piespēles.

Piektdien ceturtdaļfinālā Latvija tiksies ar B grupas vājāko komandu Serbiju.

Jau ziņots, ka pirmajā A grupas spēlē Latvija ar 81:52 uzvarēja mājinieci Grieķiju, bet otrajā pārspēja Krieviju ar 69:51.

Pirmajā posmā astoņas komandas bija sadalītas divos četriniekos. Latvijas izlases pretinieki spēļu secībā triju dienu laikā bija Grieķijas, Krievijas un Bosnijas un Hercegovinas ratiņbasketbolisti.

Otrajā grupā spēlēja Austrijas, Horvātijas, Lietuvas un Serbijas komandas.

Otrajā posmā notiek izslēgšanas spēļu turnīrs. Ceturtdaļfināls plānots piektdien, pusfināls – sestdien un finālspēles – svētdien. Divas labākās komandas iegūs tiesības decembrī piedalīties Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrā.

Latvijas izlase turnīram gatavojās treniņnometnēs Priekuļos un Cēsīs.

Komandu trenē lietuviešu speciālists Nerijus Venckus, tai palīdz sporta ārsts Mārcis Jakovičs (Madona) un menedžeris Aigars Miklāvs (Cēsis).

Pandēmijas dēļ 2020.gadā paredzētais Eiropas čempionāta turnīrs tika pārcelts uz 2021.gadu.

2020./2021.gada sezonā Kārlis Podnieks kļuva par Vācijas čempionu un izcīnīja otro vietu Eirolīgā, Raimunds Beginskis izcīnīja trešo vietu Itālijas čempionātā, Dmitrijs Rukavišņikovs un Ralfs Bundziņš spēlēja Itālijā, Kārlis Gabranovs – Francijā.

2016.gada Eiropas čempionātā Latvijas komanda B divīzijā izcīnīja piekto vietu, bet 2018.gadā – astoto vietu.

Eiropas čempionāta spēļu tiešraide internetā tiek nodrošināta turnīra mājaslapā: https://oseka.gr/ecmb2021/en/home/.

Komandas sastāvs:

Raimunds Beginskis (Līvāni), Kārlis Podnieks (Tērvete), Kārlis Gabranovs (Kārsavas novada Ruskulova), Kaspars Turks (Babīte), Agris Lasmans (Valmiera), Ansis Bērziņš (Alūksne), Andrejs Kirillovs (Rīga), Dmitrijs Rukavišņikovs (Carnikava), Vladimirs Saņuks (Jelgava), Ralfs Bundziņš (Ranka), Gatis Veinbergs un Elvis Urga (abi Dobele).

0 Komentāru