Latvijas izlase basketbolā pārbaudes spēlē piekāpjas Gruzijai

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, piektdien Klaipēdā pārbaudes turnīra spēlē sīvā cīņā ar 69:73 (17:15, 22:18, 13:22, 17:18) zaudēja Gruzijas izlasei.

Ainara Bagatska trenētā komanda pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 39:33, tomēr pēc tam sekoja neveiksmīga trešā ceturtdaļa, kurā gruzīni pārņēma iniciatīvu, pēc tam sīvā cīņā nosargājot pārsvaru.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Dairis Bertāns, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Kristaps Janičenoks sameta 11, bet Mārtiņš Meiers astoņus punktus.

Tikmēr Gruzijai ar 20 punktiem izcēlās Giorgi Šermadini, kurš izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas, bet 14 punktus pievienoja Tornike Šengelija.

Spēle bija ļoti līdzīga, pirmajā puslaikā nedaudz labākiem esot latviešiem. Otrās ceturtdaļas vidū Latvija bija vadībā ar 33:21, bet pēc puslaika saglabāja sešu punktu pārsvaru. Tomēr pēc atpūtas gruzīni spēja veikt deviņu punktu izrāvienu, no 35:41 panākot 44:41 savā labā. Latvija pēc tam gan vēl spēja panākt izlīdzinājumu 44:44, taču turpinājumā Gruzija ilgu laiku bija pāris punktu vadībā.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Dairis Bertāns ar diviem precīziem tālmetieniem panāca Latvijai viena punkta pārsvaru 59:58, tomēr pēc tam vadību atguva pretinieki, to saspringtā galotnē nosargājot. Pirms pēdējās minūtes Latvija zaudēja ar 66:68, savukārt sešas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad latviešiem bija trīs punktu deficīts (68:71), Dairis Bertāns ieguva iespēju izpildīt trīs soda metienus. Tomēr pirmais lidoja secen grozam, nākamie divi bija precīzi, bet beigās, cenšoties izglābties, tika pārkāpti noteikumi, taču Šengelija no soda metienu līnijas bija precīzs, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Pēc piedzīvotā zaudējuma Latvijas izlase sestdien pārbaudes turnīra spēlē par trešo vietu tiksies ar Lietuvas un Polijas dueļa zaudētājiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.