Latvijas dāmu basketbola izlase cīņā par triumfu EČ apakšgrupā spēkojas ar Beļģiju

Latvijas sieviešu basketbola izlase šodien Čehijas galvaspilsētā Prāgā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas noslēdzošajā spēlē tiekas ar Beļģiju, cenšoties triumfēt apakšgrupā un automātiski sasniegt sacensību ceturtdaļfinālu.

Pēc divām kārtām D apakšgrupā Beļģijai ir divas uzvaras, Krievija un Latvija guvušas pa vienam panākumam, bet Melnkalne ir tukšā. Latvija un Beļģija jau ir garantējušas dalību izslēgšanas turnīrā, turklāt latvietes to paveikušas pēc divu turnīru pārtraukuma.

Ja Latvijas izlase sagraus Beļģiju ar vismaz 24 punktu pārsvaru, tā garantēs uzvaru apakšgrupā, bet, ja tiks gūta mazāk pārliecinoša uzvara, vajadzēs cerēt, ka spēlē, kas sāksies plkst. 19.00, Melnkalne pārspēs Krieviju un tiks pie goda uzvaras. Citu rezultātu gadījumā Latvijas izlase gūs otro vai trešo vietu grupā un sacentīsies astotdaļfinālā.

Kā vēstīts, Mārtiņa Zībarta trenētā Latvijas izlase finālturnīra ievadā piektdien ar 59:71 zaudēja Krievijai, bet dienu vēlāk ar 76:55 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību, kaut pirmajā puslaikā bija arī 15 punktu deficīts.

Tikmēr Beļģija saspringtā duelī ar 66:64 uzveica Melnkalni, kā arī pārsteidzoši ar 76:75 bija labāka pār Krieviju.

Pirmās vietas ieguvēja uzreiz sasniegs ceturtdaļfinālu, kamēr otro un trešo pozīciju īpašnieces spēkosies astotdaļfinālā. Tur D grupas komandām pretī stāsies izlases no C apakšgrupas, kurā divas uzvaras ir Francijai, pa reizei uzvarējušas Grieķija un Slovēnija, bet divus zaudējumus cietusi pašreizējā Eiropas čempione Serbija, kurai jau pirmdien var noslēgties turnīrs.

Pirmajos divos mačos Beļģijas izlases rindās vidēji 20,5 punktus iemetusi Emma Mēsemana. Tāpat rezultatīvi spēlē kādreizējā Anetes Šteinbergas komandas biedrene Kima Mestdaga un veiksmīgi darbojas arī pieredzējusī Anna Voutersa.