1 komentārs
Latvijas dāmas iepriecina ar skaistu uzvaru EuroBasket 2017

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien Čehijas galvaspilsētā Prāgā Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra otrajā spēlē prata atspēlēt 15 punktu deficītu un pēc tam pārliecinoši ar rezultātu 76:55 (15:23, 23:14, 14:12, 24:6) uzvarēt Melnkalnes valstsvienību, tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.

Latvijas izlasē izcilu spēli aizvadīja Elīna Babkina, kura jau pirmajā puslaikā guva 20 punktus, iesākot Latvijas pakaļdzīšanos, kā arī Kitija Laksa, kura šajā mačā iemeta piecus no septiņiem tālmetieniem.

Latvijas izlase izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā, sperot ļoti platu soli pretī iekļūšanai izslēgšanas spēlēs, kamēr Melnkalne piedzīvoja otro neveiksmi tikpat mačos. D apakšgrupas pēdējā spēlē latvietes pirmdien tiksies ar Beļģiju. Izslēgšnas spēlēs iekļūs grupas trīs labākās komandas.

Latvijas izlasē jo īpaši izcēlās trīs spēlētājas, taču uzvara tika sasniegta ar visas komandas sniegumu, jo īpaši labi aizvadot pēdējo ceturtdaļu.

Komandas līdere Babkina šajā mačā guva 27 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, kamēr Laksa sameta 17 punktus, bet Anete Šteinberga pievienoja 16 punktus un desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

Tikmēr Melnkalnei ar 14 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām labākā bija naturalizētā amerikāniete Endželika Robinsone, bet Milica Jovanoviča pievienoja 13 punktus.

Spēle Latvijas izlasei sākās ļoti neveiksmīgi, nokļūstot iedzinējos ar 0:7, piedevām pretiniecēm četrus punktus no groza tuvuma iemeta Robinsone. Pirmos punktus latvietes guva pēc Babkinas metiena, taču pēc tam atkal labāk uzbruka pretinieces, panākot 12:4 savā labā.

Foto

Arī turpinājumā Latvijai lielas problēmas sagādāja precizitāte, metot garām no labām pozīcijām, kamēr Melnkalne ātros uzbrukumos spēja panākt jau 18:6, bet divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām arī 23:8. Tomēr pēdējos uzbrukumos labākas bija latvietes, kuras spēja gūt septiņus punktus pēc kārtas un pēc Kitijas Laksas tālmetiena starpību samazināt līdz 15:23.

Veiksmīgā sērija turpinājās arī otrās ceturtdaļas sākumā, kurā Latvijas izlase pēc Babkinas tālmetiena un divpunktu metiena pietuvojās līdz trīs punktu atstarpei – 20:23.

Lai arī pēc tam Melnkalne iemeta nākamos četrus punktus, Latvijas meitenes mērķtiecīgi turpināja pakaļdzīšanos un savu panāca, kad lieliskā Babkina ar tālmetienu panāca 32:29 Latvijas labā, bet pēc tam ar 2+1 punktu gājienu viņa jau nodrošināja sešu punktu pārsvaru.

Puslaika beigās Melnkalne spēja atbildēt ar astoņiem punktiem pēc kārtas, panākot 37:35, tomēr Laksa ar tālmetienu ļāva Latvijas izlasei atpūtā doties esot minimālā vadībā.

Otrā puslaika sākumā spēle bija ļoti līdzīga, Melnkalnei divas reizes panākot izlīdzinājumu, bet pēc tam Laksai ar trešo precīzo tālmetienu panākot 43:40. Latvijas izlase ilgu laiku spēja saglabāt trīs punktu pārsvaru, tomēr pēc tam vairākas kļūdas uzbrukumā, kā arī neprecizitātes aizsardzībā ļāva Melnkalnei panākt 49:47 savā labā. Tomēr tad tālmetienu realizēja Aija Putniņa, no groza apakšas pecīza bija Aija Brumermane, kas Latvijai pirms pēdējās ceturtdaļas ļāva atrasties vadībā ar 52:49.

Spēles pēdējo nogriezni Latvija sāka ar četriem punktiem pēc kārtas, panākot līdz tam lielāko pārsvaru 56:49, bet turpinājumā Laksa ar vēl diviem tālmetieniem panāca jau 13 punktu pārsvaru – 64:51. Pēc tam savu vārdu teica Šteinberga, rezultatīvi noslēdzot divus uzbrukumus pēc kārtas, panākot 68:53, savukārt Melnkalne pēc šīs aukstās dušas vairs nespēja atgūties un beigās Latvijas basketbolistes ar Ievas Krastiņas tālmetienu panāca graujošo 76:55.

TOP komentāri

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.