1 komentārs
Latvijas basketbolisti pārbaudes mačā piekāpjas Polijas izlasei
2017.08.02. Latvijas vīriešu basketbola treniņš 2.augustā Elektrum Olimpiskajā centrā. (Ādolfs Mārtiņš Krauklis / f64)

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien Lietuvas pilsētā Klaipēdā pārbaudes turnīrā par trešo vietu ar rezultātu 76:80 (14:18, 17:22, 13:19, 32:21) piekāpās Polijai.

Latvijas izlases rindās ar 14 punktiem un diviem bloķētiem metieniem atzīmējās Rolands Šmits, bet 13 punkti Jānim Blūmam. Tikmēr Andrejs Gražulis iemeta 12 punktus, bet desmit punkti Daira Bertāna kontā, kamēr deviņus punktus sameta Aigars Šķēle.

Pretiniekiem ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Mateušs Poņitka.

Pirmajās trīsarpus minūtes no Latvijas basketbolistiem tikai Dairim Bertānam izdevās rezultatīvi noslēgt uzbrukumu, kā dēļ latvieši bija nonākuši iedzinējos ar 2:6. Pamazām atspēlējoties, izdevās pārņemt vadību, taču pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 14:18.

Tāpat mazrezultatīvi iesākās arī otrais ceturksnis, kura vidū Latvijas basketbolisti atradās iedzinējos ar 20:28. Trešdaļas turpinājumā pēc Eidžeja Slotera tālmetiena pretinieku pārsvars sasniedza divciparu skaitli (33:22), taču Rolands Šmits un Andrejs Gražulis pietuvināja Latviju līdz mīnus pieciem punktiem.

Pirmo puslaiku latvieši zaudēja ar 31:40, un arī otrajā puslaikā Latvijas basketbolisti stabili bija iedzinējos desmit punktu robežās, bet, tuvojoties ceturtās ceturtdaļas beigām, komandas šķīra jau 17 punkti – 59:42 Polijas labā. Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti uzsāka pakaļdzīšanos, turklāt ar diviem tālmetieniem izcēlās šovasar izlasē debiju piedzīvojušais Artūrs Ausējs, kurš ceturkšņa vidū panāca 62:71.

Spēlei kļūstot atklātākai, Latvijas basketbolisti minūti pirms pamatlaika beigām pietuvojās līdz mīnus četriem punktiem (72:76). 14 sekundes pirms finālsvilpes Jānim Timmam bija iespēja pietuvināt Latviju līdz mīnus vienam punktam, taču viņš realizēja tikai vienu no diviem sodiņiem, tāpēc komandas šķīra divi punkti (76:78). Tā arī nenoķēruši poļus, Latvijas basketbolisti zaudēja ar rezultātu 76:80.

Latvijas izlase šī turnīra ietvaros piektdien sīvā cīņā ar 69:73 zaudēja Gruzijas valstsvienībai. Ainara Bagatska trenētā komanda turnīra pirmajā mačā pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 39:33, tomēr pēc tam sekoja neveiksmīga trešā ceturtdaļa, kurā gruzīni pārņēma iniciatīvu, pēc tam sīvā cīņā nosargājot pārsvaru.

Tikmēr Polija sīvā cīņā piektdien ar 58:59 zaudēja turnīra saimniecei Lietuvai.