Latvijas basketbolistes pārbaudes spēlē savā laukumā pieveic Baltkrieviju

Latvijas dāmu izlase basketbolā, pirms Eiropas čempionāta aizvadot noslēdzošo pārbaudes spēli savā laukumā, sestdien “Arēnā Rīga” ar 73:66 pārspēja Baltkrievijas valstsvienību.

Latvijas izlases rindās 18 punktus šajā mačā iemeta Anete Šteinberga, kamēr 12 punktus pievienoja Aija Putniņa. Savukārt ar 11 punktiem atzīmējās Elīna Babkina. Tikmēr baltkrievietēm 19 punktus iemeta Katcarina Sņicina.

Latvijas basketbolistes šo maču iesāka apņēmīgi, pirmajā ceturtdaļā iegūstot teju desmit punktu pārsvaru, turklāt gana sekmīgs izdevās viss pirmais puslaiks. Pēc Paulas Strautmanes precīzā divpunktu metiena četras minūtes līdz lielajam pārtraukumam mājinieces pirmo reizi ieguva desmit punktu pārsvaru (25:15), ko atlikušajās minūtēs izdevās palielināt. Atpūtā Latvija devās ar 14 punktu vadību – 37:24.

Foto

Otrajā puslaikā Baltkrievijas basketbolistes gan izlīdzināja cīņas ritējumu. Lai arī trešās ceturtdaļas ievadā Latvijas komanda turējās vēl diezgan drošā attālumā, pretinieces šī nogriežņa viducī, spēlējot agresīvi un izmantojot savas iespējas, veica 13:0 izrāvienu un pietuvojās vairs tikai līdz diviem punktiem (42:44).

Turpmākās minūtes aizritēja punkts punktā, taču Baltkrievijai tā arī neizdevās panākt kaut neizšķirtu. Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs pēc vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem mājiniecēm atkal izdevās nedaudz atrauties, turklāt komanda atkal darbojās gan agresīvi. Tiesa, priekšpēdējā minūtē Latvijas valstsvienība zaudēja modrību, kas baltkrievietēm ļāva panākt draudīgo 64:68.

Lai arī Baltkrievija vēl centās pacīnīties par uzvaru, tas viņām neizdevās.

Pirms šī mača no Brīvības pieminekļa notika solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”. Šo gājienu jau septīto gadu pēc kārtas organizēja vēža pacienšu atbalsta biedrība “Vita” un Latvijas Basketbola savienība (LBS).