Latvijas basketbola izlases jaunpienācējs Vītols: Izsaukums uz valstsvienību ir pagodinājums

0 Komentāru
Latvijas basketbola izlases jaunpienācējs Vītols: Izsaukums uz valstsvienību ir pagodinājums
FACEBOOK

Izsaukums uz Latvijas nacionālo basketbola izlasi ir pagodinājums, uzskata pirmo reizi uz valstsvienību uzaicinātais Mārcis Vītols.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars pirms gaidāmajām spēlēm 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā uz izlasi pirmo reizi izsaucis saspēles vadītāju Mārci Vītolu un arī aizsargu Andri Misteru.

“Par uzaicinājumu uzzināju sestdien pēc Ukrainas kausa spēles, taču jau pirms tam biju informēts, jo aģents man teica, ka esmu iekļauts paplašinātajā sarakstā,” pirmdien žurnālistiem atklāja Vītols. “Tā kā aizkulisēs biju dzirdējis par traumām, tad pieļāvu iespēju, ka varētu tikt iekļauts arī sašaurinātajā kandidātu sarakstā. Es tam nekoncentrējos, jo bija spēle. Pēc tam saņēmu aģenta zvanu un gāju pie komandas menedžera saskaņot. Viņš jautāja, vai vēlos doties uz izlasi. Man šis jautājums šķita muļķīgs, jo, protams, ka vēlos – izsaukums uz izlasi ir pagodinājums. Sagaidījām vēstuli no savienības, un es esmu šeit.”

Vītols šo sezonu aizvada Ukrainas komandā Odesas “Dinamo”, kur vidēji mačā izcēlies ar 11,6 punktiem un 4,9 rezultatīvām piespēlēm.

“Vasarā bija vairāki varianti, ko aģents piedāvāja. Izvēlējos Odesu, jo vēlējos pirmo reizi aizbraukt kaut kur ārzemēs uzspēlēt. Aģentam ir pazīstams treneris, kurš savulaik pats spēlējis saspēles vadītāja pozīcijā. Daudzi faktori nostrādāja, lai dotos uz Odesu. Arī Žanis Peiners iedrošināja, lai es dotos uz turieni. Viņš teica, ka pilsēta ir laba un treneris arī sakarīgs. Bija daudz cilvēku, kuri mani atbalstīja, lai es tur nokļūtu. Andrejs Šeļakovs jau tur bijis iepriekš, palīdzēja iejusties un iepazīt pilsētu,” sacīja Vītols.

Odesas komandā Vītols spēlē kopā ar centra pozīcijas spēlētājiem Šeļakovu un Arnoldu Helmani.

“Garajiem spēlētājiem Ukrainā iet grūtāk, jo tur tiesāšana ir ļoti īpatnēja. Ir lietas, pie kā jāpierod. Esam trīs latvieši, arī ikdienā ir vienkāršāk. Arī vietējie ukraiņi ir draudzīgi un ar viņiem ir viegli komunicēt – līdz ar to viss pagaidām apmierina,” sadzīvi klubā raksturo Vītols.

Tāpat basketbolists atklāja, ka Ukrainas vienībā mēdz saskarties ar ekstremālām situācijām.

“Ziemā zāle tiek apsildīta, pie sienām ir kaut kādi radiatori. Var just siltumu, ja pieiet pāris metru tuvumā. Treniņos spēlējām trijos četriniekos, kamēr divi spēli, tikmēr viens stāv pie sienas un sildās pie radiatora. Šosezon pirmo reizi karjerā spēlēm iesildos garajā treniņtērpā. Cilvēkiem stāstu, bet viņi man netic,” noteica Vītols.

“Tālākais izbraukums bija uz Harkovu, kurp devāmies 14 stundas. Spēle bija piektdien, bet ceturtdien no rīta izbraucam un vakarā esam tur. Pēc tam pārbraucam uz nākamo pilsētu, kas slikto ceļu dēļ ir piecu stundu attālumā. Var izceļoties un daudz ko piedzīvot. Pēdējā braucienā autobusam gandrīz ātrumkloķis nolūza, piebraucām kaut kādā ciematā un vienos naktī meklējām metinātāju,” izteicās sportists.

Savukārt, neskatoties uz politiskajiem sarežģījumiem Ukrainā, basketbolists klubā jūtas droši.

“Cik saprotu, tad karastāvoklis Ukrainā izsludināts piesardzības dēļ, nevis tāpēc, ka viņi gatavotos karot. Protams, kaut kādā ziņā ir neomulīgi, taču kopumā tur jūtos droši. Arī neviens no komandas biedriem nesaka, ka kaut kas draudētu,” pauda Vītols.

Basketbolists arī salīdzināja Latvijas un Ukrainas basketbola līmeni.

“Odesas komanda spēka ziņā ir līdzīga “Ogrei” un “Jūrmalai”. Ukrainā nav tādas izteiktas jauniešu komandas kā Latvijā pagājušajā sezonā bija Valmierā, bet šosezon Jēkabpilī. Visās komandās liela daļa ir pieredzējuši spēlētāji un nevar prognozēt, kā beigsies spēles. Mums bija četras uzvaras pēc kārtas un spēlējām pret komandu, kurai bija deviņu zaudējumu sērija. Viņi atbrauca un mums pārgāja pāri ar 20 punktiem. Līgas līmenis nav ļoti augsts. Nav tāda līmeņa komandas kā “VEF Rīga” un “Ventspils”, bet visas ir aptuveni vienādā līmenī,” atklāja Vītols.

Valstsvienība vispirms Pasaules kausa kvalifikācijā ceturtdien uzņems Melnkalni, bet svētdien viesosies pie Eiropas čempiones Slovēnijas. Pirmdien Latvijas basketbolisti uzsāk gatavošanos šīm spēlēm, bet pilnā sastāvā komanda būs otrdien, kad pievienosies tie spēlētāji, kuriem vēl svētdien bija mači savu klubu sastāvos.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar sešiem panākumiem seko Turcija, bet Latvijai ir piecas uzvaras. Pa četriem panākumiem izcīnījušas Melnkalne un Ukraina, bet Slovēnija iekrājusi divas uzvaras.

Trīs labākās I apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā.

Trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks Ķīnā.

0 Komentāru