Latvijas basketbola izlasei nāksies iztikt arī bez Šķēles un Jakoviča

0 Komentāru
Latvijas basketbola izlasei nāksies iztikt arī bez Šķēles un Jakoviča
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu basketbola izlasei gaidāmajās 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs pret Melnkalni un Slovēniju nāksies iztikt arī bez aizsargiem Aigara Šķēles un Ingus Jakoviča.

Valstsvienība vispirms Pasaules kausa kvalifikācijā ceturtdien uzņems Melnkalni, bet svētdien viesosies pie Eiropas čempiones Slovēnijas. Otrajā spēlē izlasei gatavs palīdzēt viens no potenciālajiem līderiem Dairis Bertāns.

Pirmdien Latvijas basketbolisti uzsāk gatavošanos šīm spēlēm, bet pilnā sastāvā komanda būs otrdien, kad pievienosies tie spēlētāji, kuriem vēl svētdien bija mači savu klubu sastāvos.

Izlasei pievienojušies divi potenciālie debitanti Mārcis Vītols un Andris Misters, kurš gan tikai iekļauts kandidātu sarakstā un vismaz pagaidām ar komandu netrenēsies.

Valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars pirmdien preses konferencē norādīja, ka Latvijai gaidāmajos mačos nāksies iztikt arī bez Francijas augstākās līgas komandā Antibas “Sharks” spēlējošā Šķēles un Jakoviča no “Ventspils” komandas.

Latvijas valstsvienībā atgriezies Kaspars Bērziņš, taču komandai šajās spēlēs nevarēs palīdzēt Mareks Mejeris.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar sešiem panākumiem seko Turcija, bet Latvijai ir piecas uzvaras. Pa četriem panākumiem izcīnījušas Melnkalne un Ukraina, bet Slovēnija iekrājusi divas uzvaras.

Trīs labākās I apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā.

Trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks Ķīnā.

0 Komentāru