Komentāri
Latvijas basketbola izlase pēc panākuma pār Lietuvu dosies laukumā pēc uzvaras pār Rumāniju
Foto: F64

Latvijas vīriešu valstsvienība svētdien ”Arēnā Rīga” aizvadīs pārbaudes spēli ar Rumānijas izlasi, kas arī gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram.

”Paldies visiem faniem, kas atnāca uz spēli ar Lietuvu! Ar Jūsu palīdzību izcīnījām uzvaru un centīsimies svētdien pret Rumāniju izdarīt to pašu. Tiekamies ”Arēnā Rīga”!” Kristaps Porziņģis un citi valstsvienības basketbolisti aicina atbalstītājus būt kopā ar komandu divās pēdējās pārbaudes spēlēs.

Latvijas un Rumānijas valstsvienību ceļi līdz šim krustojušies četras reizes – 2012. un 2014. gadā Eiropas čempionātu kvalifikācijas turnīros. Visās četrās spēlēs uzvarējusi Latvijas komanda – Rīgā ar 88:65 un 89:53, izbraukumā ar 85:77 un 82:70.

Ainars Bagatskis
Latvijas Basketbola izlases galvenais treneris

”Eiropas čempionāta sākumā mūs gaida tikpat saspringts grafiks: pirmajā dienā spēle ar favorīti Serbiju, bet jau nākamajā dienā cīņa ar Beļģijas izlasi. Uzvarai pār Lietuvu būs nulles vērtība, ja šodien turpināsim domās svinēt uzvaru.Vairākiem spēlētājiem ir mikrotraumas, tāpēc, iespējams, kādu pietaupīsim, lai neradītu problēmas nākotnei. Taču uzdevums paliek nemainīgs – stabili kvalitatīvi spēlēt pēc iespējas ilgāku laiku un diktēt pretiniekiem savus noteikumus.”

Rumānijas valstsvienības sastāvā lielākoties ir pašmāju klubu spēlētāji. Jaunais talants Emanuels Kate (20 gadi, 207 cm) vairākus gadus pavadījis Spānijas klubu jauniešu sistēmās un pērn pārstāvēja Seviljas vienību. Naturalizētais saspēles vadītājs Džordans Vatsons spēlē Francijas klubā ”Sarthe Basket”.

Piektdien Rīgā rumāņi Lietuvas izlasei zaudēja ar 64:97. Rumāņu labā pa 15 punktiem guva uzbrucēji Vlads Moldoveanu un Radu Paliciucs, kā arī Oktavians Kalota-Popa.

Lasi vēl