Latvija iztur svelmi turku pirtī un izcīna vērtīgu uzvaru

2 komentāri
Latvija iztur svelmi turku pirtī un izcīna vērtīgu uzvaru
Foto: F64

Latvijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā Eiropas čempionāta D apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar 89:79 uzvarēja mājinieci Turciju.

Latvijas izlase tika pie ceturtā panākuma piecos mačos, pirmo reizi Eiropas čempionātu finālturnīros izcīnot četras uzvaras pēc kārtas.

Līdz ar to Latvija D apakšgrupas turnīrā ieņēma otro vietu aiz Serbijas, kamēr Melnkalne C apakšgrupā palika trešā. Zaudējot turkiem, Ainara Bagatska trenētā komanda grupā būtu ceturtā, tādā gadījumā tiekoties ar spēcīgo Spāniju.

Video: Latvija – Turcija. Labākie momenti

Latvijas izlasē kārtējo rezultatīvo spēli nodemonstrēja Kristaps Porziņģis, kurš guva 28 punktus, savukārt labāko maču šajā turnīrā aizvadīja komandas kapteinis Jānis Blūms, kurš iemeta 17 punktus, realizējot piecus no astoņiem tālmetieniem. Vēl deviņus punktus pievienoja Dāvis Bertāns, bet viņa vecākais brālis Dairis iemeta astoņus punktus.

Tikmēr Turcijas izlasē neapturams bija jaunais talants Džedi Osmans, kurš izcēlās ar 24 punktiem, bet Melihs Mahmutoglu pievienoja 19 punktus.

Spēle aizritēja nervozā atmosfērā, kurā Latvijas izlase praktiski visu laiku bija vadībā, taču ne uz brīdi nevarēja uzelpot, jo turki ik pa laikam ar precīziem tālmetieniem saglabāja cerības uz izglābšanos. Sākot no otrā puslaika, ļoti pamanāmi bija arī tiesneši, kuri piezīmes piešķīra arī strīdīgās epizodēs.

Latvijas basketbolisti pēc puslaika bija vadībā ar 47:38, bet trešajā ceturtdaļā pārsvars bija arī 68:54. Pēc tam gan turki saņēmās un pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas pārsvars bija vien seši punkti (69:63), kurš pēdējā nogriežņa sākumā saruka līdz diviem. Tomēr spēles izskaņā Latvija nodemonstrēja aukstasinību, atjaunojot desmit punktu pārsvaru, to arī veiksmīgi saglabājot.

Latvijas izlasei nākamā spēle būs svētdien, kad astotdaļfinālā būs jātiekas ar Melnkalni.