Laksas atgriešanās laukumā EČ kvalifikācijas spēlēs vēl zem jautājuma zīmes

Pievienot komentāru
Laksas atgriešanās laukumā EČ kvalifikācijas spēlēs vēl zem jautājuma zīmes
ZANE BITERE, LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis šobrīd vairās atklāt, vai viena no valstsvienības potenciālajām līderēm Kitija Laksa šonedēļ atgriezīsies laukumā 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs.

Ceturtdien Latvijas komanda savā laukumā aizvadīs 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo spēli ar Horvātijas izlasi, bet trīs dienas vēlāk spēlēs izbraukumā Ziemeļmaķedonijā.

“Labi apzinos, kur esmu nokļuvis un kādi ir komandas mērķi. Esmu ļoti lepns par tām spēlētājam, kuras ir mūsu rīcībā. Man kā trenerim pats galvenais ir, lai komanda ir vienota ar vienu mērķi. Būs tikai viens intensīvs treniņš, nospēlēsim pārbaudes spēli un gatavosimies mačam ar Horvātiju. Pretinieču analīzē izmantosim iespējas, kādas piedāvā jaunākās inovitātes basketbolā. Skatīsimies uz viņu sniegumu klubos un no tā izsecināsim,” pirmdien preses konferencē stāstīja Gulbis.

Savainojumu dēļ izlasei nepalīdzēs Karlīne Pilābere un Dinija Pāvelsone, bet jauni papildspēki nav pieaicināti.

“Mums bija 14 kandidāšu saraksts, lai būtu gatavi kādiem negaidītiem pavērsieniem. Visas ir gatavas palīdzēt par 110%. To, vai Kitija Laksa dosies uz Ziemeļmaķedoniju, vēl redzēsim. Tā ir informācija, kuru šobrīd vēl negribam laist uz āru,” spēlējot paslēpes, Gulbis neatklāj savas kārtis.

Viena no Latvijas izlases pretiniecēm apakšgrupā Vācija uz rudens spēlēm pieaicinājusi Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) spēlētāju, kas basketbolā ir ļoti rets gadījums.

“Ceru, ka arī mums ir tāda iespēja izsaukt NCAA spēlētājas. Ja viņām būtu iespējas un koledžas ļautu, tad viņas šeit būtu,” pauda Gulbis.

Viņš izlases trenera amatu pārņēmis no Mārtiņa Zībarta, kurš pēc Eiropas čempionāta pēdējās spēlēs atkāpās no sava amata.

“Gribētu pārņemt no Zībarta mieru, bet pagaidām nesanāk. Viņš teica, ka viss sanāks, lai gan būs nedaudz citādāk. Domāju, ka var pierast un viss būs labi. Pilnībā uzticos saviem asistentiem. Ar Matīsu Rožlapu viens otru ļoti labi jūtam. Esam ļoti labs tandēms. Tāpat arī treneris Ziedonis Jansons palīdzēs. Jebkurās spēlēs jebkuram trenerim ir mandrāža, taču tas beigsies pie pirmajām minūtēm,” skaidroja Gulbis.

Latvijas izlases jaunais treneris komandas spēles stilu grib būvēt no aizsardzības.

“Izejot no aizsardzības, var rasties ātrās pārejas uzbrukumā un vieglie punkti. Protams, arī uzbrukumā centīsimies izmantot savu pārsvaru attiecīgajās pozīcijās,” secināja Gulbis.

Par jauno valstsvienības kapteini komandas balsojumā ievēlēta Aija Klakocka.

“Paldies komandai, ka man uzticas. Visas esam ar ļoti pozitīvām emocijām. Laika sprīdis ir ļoti īss, treneri ir darījuši visu, lai tas būtu vieglāks. Zinājām, ka treneris ir diezgan stingrs. Treniņš bija ļoti labs, varbūt skaļāks nekā bija ierasts – pozitīvā nozīmē. Stingrība bija, bet tieši tik, cik vajadzēja. Visas spēlētājas bija priecīgas un apmierinātas,” stāstīja Klakocka, kura ceļgala savainojuma dēļ sezonu sāka vēlāk. “Ir ierobežojumi treniņu procesā, bet esmu diezgan gatava aizstāvēt Latvijas krāsas.”

Kopš pavasara Latvijas izlasē ir arī ģenerālmenedžeres amats, kuru pilda Gunta Baško.

“Pirmais posms ģenerālmenedžeres darbā bija nedaudz citādāks. Šīs nedēļas laikā novēlu iegūt labas emocijas un skaistas uzvaras. Lai visiem Lāčplēša drosme,” novēlēja Baško.