Kurucs: Man neviens izlasē spēlēt neaizliedza, nevarēju to darīt traumu dēļ

0 Komentāru
Kurucs: Man neviens izlasē spēlēt neaizliedza, nevarēju to darīt traumu dēļ
Foto: instagram.com/basketbols

Latvijas basketbolistam Rodionam Kurucam spekulācijas par viņa atteikumu vasarā spēlēt Latvijas U-20 izlasē šķitušas smieklīgas, jo viņam to darīt liedzis savainojums, nevis kāds cits iemesls, sacīja spēlētājs.

Pērnsezon, aizbildinājies ar savainojumu, Kurucs atteicās decembrī piedalīties Eiropas U-18 čempionātā un aizgājušajā vasarā nespēlēja arī U-20 izlasē. Šis gadījums pievērsa pastiprinātu uzmanību jauno basketbolistu vēlmei spēlēt Latvijas izlasēs, izraisot diskusijas un dažādus viedokļus. Turklāt izskanēja informācija, ka 19 gadus veco Kurucu pat varētu diskvalificēt no spēlēšanas izlasē.

“Man neviens izlasē spēlēt neaizliedza, nevarēju to darīt traumu dēļ. Man visas šīs vasaras spekulācijas šķita smieklīgas. Par to vispār nebija vērts runāt, jo man vienkārši bija savainojums. Nekāda cita iemesla tam nebija,” otrdien pēc Latvijas izlases treniņa teica Kurucs. “Pārāk lielu uzmanību šīm runām gan nepievēršu. Dažreiz palasu, ko atsevišķi cilvēki sarakstījuši, bet kopumā mani tas neuztrauc.”

“Domāju, tie visi ir kaut kādi aģentu strīdi. Neredzu jēgu kaut kādām diskvalifikācijām. Kaut ko tādu darīt ir maza bērna uzvedība,” uzskata Kurucs.

Basketbolists pašlaik kopā ar Latvijas pieaugušo izlasi gatavojas 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm pret Turciju un Zviedriju. Līdz šim lielajā valstsvienībā viņš nav spēlējis.

“Izlases treniņos ir ļoti laba atmosfēra, puiši mani pieņēma normāli. Šeit ir ļoti patīkami atrasties. Man nav sajūtas, ka esmu tāds “zaļais gurķis”. Esmu bijis Barselonas “Lassa” treniņos un trenējies ar lielo komandu, tāpēc es jūtos kā pilnvērtīga vienības sastāvdaļa,” izteicās Kurucs. “Pieņemšu tādu lomu, kādu treneris man izlasē dos. Lielajā valstsvienībā esmu pirmo gadu. Centīšos palīdzēt komandai sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu.”

“Domāju, izlasē vairāk spēlēsim uzbrukuma basketbolu. Barselonā vairāk strādājam uz aizsardzību, bet te – uz uzbrukumu. Mana spēle ir uzbrukums, tomēr arī aizsardzībā spēlēt man ļoti patīk,” atklāja Kurucs.

Šovasar Kurucs strādāja arī ASV, turklāt neilgi pirms Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta atsauca savu dalību tajā. Tiesa, šobrīd viņš Barselonas “Lassa” komandā netiek pie iespējas ne Spānijas čempionātā (ACB), ne ULEB Eirolīgā, lai gan starpsezonā viņam tika solīta gana liela loma vienības spēlē.

“Šosezon man nesanāk daudz spēlēt, treneris nedod daudz iespēju. Spēlēju vairāk pie otrās komandas, lai gan visu laiku trenējos vadošajā vienībā. Pilnveidoju sevi katru dienu. Kad trenējies ar Barselonas vadošo komandu, ieguvums ir krietni lielāks nekā trenējoties ar otro. Drīzumā man jāsaņem Spānijas sportista pilsonība un tur vairs neskaitīšos kā leģionārs. Tad varbūt Spānijas čempionātā spēlēšu vairāk,” norādīja Kurucs.

“Ir neliela vilšanās, jo starpsezonā man ACB čempionātā solīja 10-15 minūšu lielu spēles laiku. Gribu spēlēt vairāk. Taču tagad tikai sezonas sākums, varbūt pēc tam spēlēšu vairāk. Spēles laika man nav, jo katrā spēlē pieteikumā jābūt vismaz četriem spāņu basketbolistiem, bet komandā tādu nav daudz. Decembrī saņemšu pilsonību un, piemēram, Huans Karloss Navarro varēs vairāk atpūsties,” pauda Kurucs.

Basketbolists nenoliedza, ka nākamajā vasarā plāni saistībā ar NBA draftu varētu mainīties, ja arī turpmāk viņš spēlēs tik maz.

Latvijas basketbola izlase Pasaules kausa cikla ievadā piektdien viesosies pie Turcijas, bet svētdien “Arēnā Rīga” uzņems Zviedriju.

0 Komentāru