Kaspars Bērziņš: Nevaru sagaidīt tikšanos ar Melnkalni un Dubļeviču

0 Komentāru
Kaspars Bērziņš: Nevaru sagaidīt tikšanos ar Melnkalni un Dubļeviču
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases centra spēlētājs Kaspars Bērziņš nevar sagaidīt Pasaules kausa kvalifikācijas maču ar Melnkalni un tās līderi Bojanu Dubļeviču, sarunā ar žurnālistiem atzina basketbolists.

Jau ziņots, ka pieredzējušais centra spēlētājs Bērziņš atgriezies Latvijas izlasē pirms Pasaules kausa kvalifikācijas mačiem ar Melnkalni un Slovēniju.

“Negaidīju, ka mani izsauks. Sekoju līdz izlases panākumiem, un piezagās visādas domas, bet bēgu no tām, jo tās nebija patīkamas. Bet esmu ļoti priecīgs, ka mani uzaicināja,” teica Bērziņš, liekot noprast, ka bija jau zaudējis cerības spēlēt izlasē.

Pašlaik 33 gadus vecais Bērziņš iepriekšējo reizi izlasē spēlēja aizpērn Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijā.

“Ar gadiem basketbolu iemīlu arvien vairāk un sirds deg karstāk. Ticu, ka varu būt sajūgs starp garajiem un mazajiem, pozitīvā veidā iedvesmot citus spēlētājus un jaunos basketbolistus. Tikai gaidu šo iespēju. Uzkrājot pieredzi, esmu iemācījies nedusmoties un ikvienu pozitīvi iedrošināt,” stāstīja Bērziņš.

Viņš centīsies parūpēties par to, lai laukumā būtu ātrs basketbols.

“Domāju, ka garajā galā ātrākus spēlētājus par mani grūti atrast. Centīšos padarīt spēli tik ātru, ka pretiniekiem būs grūti izskraidīt līdzi un viņu garie spēlētāji būs noguruši, nespējot gūt punktus,” uzsvēra basketbolists.

Ceturtdien mačā ar Melnkalni viņam gaidāma spēkošanās pret “Valencia” centra spēlētāju Dubļeviču, kurš ir pērnā gada Spānijas čempions un finālsērijas vērtīgākais spēlētājs.

“Nevaru sagaidīt maču ar Melnkalni, jo Dubļevičs man ir sens pretinieks – antagonists. Cīņā pret viņu jutīšos komforta zonā. Nebaidīšos no viņa, lai gan viņš skaitās zvaigzne, ja salīdzina ar mani. Man būs prieks viņu redzēt, taču tajā pat laikā nebūs nekāda respekta,” pauda latviešu basketbolists.

Bērziņš Latvijas izlasē aizvadījis 117 mačus, kuros vidēji guvis 8,9 punktus.

Valstsvienība vispirms Pasaules kausa kvalifikācijā ceturtdien uzņems Melnkalni, bet svētdien viesosies pie Eiropas čempiones Slovēnijas.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar sešiem panākumiem seko Turcija, bet Latvijai ir piecas uzvaras. Pa četriem panākumiem izcīnījušas Melnkalne un Ukraina, bet Slovēnija iekrājusi divas uzvaras.

Trīs labākās I apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā.

Trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks Ķīnā.

0 Komentāru