Jēkabsone-Žogota nākamgad kandidēs uz LBS prezidenta amatu

Pievienot komentāru
Jēkabsone-Žogota nākamgad kandidēs uz LBS prezidenta amatu
EDIJS PĀLENS, LETA

Bijusī Latvijas sieviešu basketbola izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota pirmdien pašas sasauktajā preses konferencē atklāja, ka nākamajā gadā kandidēs uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amatu.

“Šo lēmumu pieņemot kontaktējos ar Latvijas basketbola pārstāvjiem, kā arī FIBA amatpersonām,” mediju pārstāvjiem teica Jēkabsone-Žogota. “Mans pienākums būtu pārņemt amatu, pieņemot svarīgus un stratēģiskus lēmumus. Man ir savs redzējums Latvijas augšupejai, bet pirms es papildinu savu programmu, vēlos dzirdēt treneru un LBS biedru intereses.

“Drīzumā plānoju pie viņiem doties, cerot, ka tikšu gaidīta,” piebilda bijusī basketboliste.

Titulētās sportistes lēmumu klātienē atbalstīja arī vīriešu izlases ilggadējais kapteinis un līderis Jānis Blūms, kurš pauda atbalstu Jēkabsones-Žogotas kandidatūrai.

“Saulaina un laba diena Latvijas basketbolam. Priecājos, ka uz LBS prezidenta amatu pirmo reizi kandidē sieviete, kas ir apsveicami. Šeit esmu, jo abi ar Aneti esam ilgus gadus profesionālā līmenī spēlējuši basketbolu,” teica Blūms. “Vēlējos Aneti atbalstīt šajā lēmumā. Labprāt sniegšu kādu padomu, ja būs nepieciešams. Arī pats pēc profesionāļa karjeras beigām vēlētos iesaistīties federācijas darbā, tomēr pagaidām vēl spēlēju basketbolu.”

Atbalstu LBS prezidenta amata kandidātei pauda arī pieredzes bagātais žurnālists Anatolijs Kreipāns.

“Latvijas basketbolā pārmaiņas ir nepieciešamas, tāpēc man jāsaka, ka Anete ir drosmīga dāma. Domāju, ka ikviena cilvēka karjerā šis ir svarīgs lēmums. Lai to darītu ir nepieciešama liela drosme. LBS ir nepieciešams cilvēks ar vārdu un autoritāti. Lai Anetei izdodas savākt spēcīgu komandu – veiksmi darbos,” labus vārdus prezidenta amata kandidātei veltīja Kreipāns.

Jēkabsone-Žogota gan vēl nevēlējās atklāt, kuri cilvēki būs viņas komandā, vien piebilstot, ka sīkāka informācija šajā sakarā sekos novembrī vai decembrī.

Pašreizējā prezidenta Valda Voina pilnvaras noslēgsies nākamā gada janvārī.

Jēkabsone-Žogota pirms trim gadiem paziņoja par karjeras beigām, taču novembrī bija laukumā vēl vienā Latvijas izlases spēlē. Viņa Latvijas valstsvienībā aizvadīja 134 spēles, kurās guva 2206 punktus, kas šobrīd ir visu laiku labākais rezultāts.