Jākobsone, Ikstena un Dukāte neturpina cīņu par vietu izlases sastāvā dalībai Pasaules kausā

0 Komentāru

Ilze Jākobsone, Laura Ikstena un Sabīne Dukāte neturpina cīņu par vietu Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvā dalībai Pasaules kausā, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Mārtiņš Zībarts aprīlī kandidāšu sarakstā iekļāva 20 basketbolistes, no kurām otro treniņnometni augustā uzsāka 17 spēlētājas.

Kā vēstīts, Latvijas basketbolistes pagājušajā nedēļas nogalē četru komandu pārbaudes turnīrā izcīnīja otro vietu. Zībarta trenētā komanda piektdien ar 67:62 uzvarēja Zviedrijas izlasi, sestdien ar 66:71 zaudēja Krievijai, bet svētdien ar 80:59 sagrāva Ukrainu.

“Treniņi un pirmās pārbaudes spēles palīdzēja izvērtēt gan spēlētājas, gan, ka vēl jo svarīgāk – taktiskos modeļus. Pārliecinājāmies, ka ļoti svarīgi ir panākt augumu līdzsvaru pēc iespējas vairāk pozīcijās . Spēlējot ar trim “mazajiem”, iet ļoti grūti, savukārt trīs garo spēlētāju vienlaikus atrašanās laukumā, kas labi strādāja pērn Eiropas čempionātā, ļauj labi darboties aizsardzībā un sagādā papildus variantus uzbrukumā,” LBS citē Zībarta teikto.

“Tie bija galvenie apsvērumi, kas ietekmē arī sastāva izvēli un kopā ar kolēģiem nolēmām, ka treniņus valstsvienībā neturpinās Ilze Jākobsone, Laura Ikstena un Sabīne Dukāte. Lai darbs treniņos būtu produktīvāks, nepieciešams lielāks spēlētāju skaits uzbrucēju pozīcijās,” skaidro Zībarts.

Sestdienas vakarā no īsas vizītes ASV augstskolā atgriezīsies Kitija Laksa, kura pirmdien treniņā pievienosies valstsvienībai.

Augusta un septembra mijā Latvijas valstsvienība piedalīsies pārbaudes turnīrā Spānijas pilsētā Valensijā, uz kurieni ceturtdien dosies 12 spēlētājas. Pusfinālā paredzēta spēle ar Eiropas vicečempionēm Francijas basketbolistēm. Atkarībā no rezultāta, otrajā dienā būs jāspēlē ar Eiropas čempionvienību Spāniju vai bronzas ieguvējām Beļģijas basketbolistēm.

No 7. līdz 9.septembrim trīs komandu turnīrā Parīzē Latvijas izlases pretinieces būs Francijas un Austrālijas basketbolistes. Savukārt 14. un 15.septembrī Latvija Rīgā spēlēs ar 2017.gada Eiropas čempionāta ceturto labāko komandu Grieķijas izlasi.

Divas dienas pirms Pasaules kausa izcīņas turnīra Tenerifē Latvijas komanda spēlēs ar FIBA Amerikas zonas čempioni Kanādas izlasi.

Kā vēstīts, Latvijas basketbolistes jūnijā Rīgā, aizvadot tradicionālo rozā lentītes spēli, ar rezultātu 96:46 sagrāva Somijas valstsvienību.

No visām kandidātēm visbagātākā pieredze ir Gunta Baško, kura piedalījusies septiņos Eiropas čempionātos un 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Viņa izlasē aizvadījusi 186 spēles.

Pērn Eiropas čempionātā Zībarta vadītā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tā kā Eiropas čempionāta pirmajā pieciniekā iekļuva arī Pasaules kausa finālturnīra rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tika arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība. Mazajā pusfinālā par 5.-8.vietu Eiropas čempionātā latvietes dramatiskā cīņā ar 68:67 uzvarēja Itāliju un iekļuva pirmajā sešiniekā, tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Kāda Latvijas basketboliste iepriekšējo reiz Pasaules kausā spēlējusi 1983.gadā, kad ar PSRS izlasi zeltu guva Uļjana Semjonova. Gan Semjonova, gan Skaidrīte Smildziņa karjeras laikā kļuva par trīskārtējām pasaules čempionēm, kamēr pa vienam zeltam izcīnīja Silvija Krodere un Helēna Hehta, bet reizi pie sudraba tika Dzidra Karamiševa.

Latvijas dāmu izlase ceļazīmei uz Pasaules kausu tuvu bija vēl divas reizes, taču tad pie kārotās iespējas netika.

Iepriekšējās divās Pasaules kausa izcīņās triumfēja ASV.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes Pasaules kausa izcīņai:

Elīna Dikeulaka (bez kluba), Ieva Pulvere, Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa, Gunta Baško, Dita Rozenberga, Aija Brumermane, Kristīne Vītola (visas – “TTT Rīga”), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte, NCAA), Aija Putniņa (Salamankas “Perfumerias Avenida”, Spānija), Anete Šteinberga (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija), Zenta Meļņika (San Martino di Lupari “Lupe Basket”, Itālija).

0 Komentāru