Izlases debitants Ausējs stāsta par pirmajiem treniņiem, maču ar Somiju un saviem mērķiem

Komentāri
Izlases debitants Ausējs stāsta par pirmajiem treniņiem, maču ar Somiju un saviem mērķiem
25.04.2017. Liepāja, Latvija. Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturdaļfināla spēle starp Liepāja/Triobet un Valmiera/ORDO komandam. Artūrs Ausējs (Foto: Ģirts Gertsons / F64)

Aizsardzības spēlētājs Artūrs Ausējs par to, ka iekļauts starp Latvijas basketbola valstsvienības kandidātiem dalībai Eiropas čempionātā, uzzinājis masu medijos, bet uzreiz pēc tam uzsācis treniņus, pastāstīja spēlētājs.

Iepriekšējā sezonā pašlaik 26 gadus vecais Ausējs bija viens no “Liepāja”/”Triobet” komandas līderiem, “OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) gūstot vidēji 14,5 punktus, bet jūnija vidū viņš tika pirmoreiz karjerā iekļauts starp 22 valstsvienības kandidātiem. Interesanti, ka Ausējs nav spēlējis arī nevienā Latvijas jaunatnes izlasē.

“Par to uzzināju, kad galvenais treneris ziņās nosauca sastāvu. Pirms tam nebiju informēts un tas man bija liels pārsteigums,” atklāja spēlētājs. “Biju domājis vasarā strādāt individuāli, bet tagad sāku trenēties daudz agrāk nekā plānots. Izlasīju ziņu un uzreiz gāju uz zāli.” Ausējs atzīst, ka pēc pirmajām treniņu nedēļām manāms nogurums, tomēr kopumā viņš jūtas ļoti labi. “Pirms pirmā treniņa ar visiem lielajiem dūžiem, protams, ka bija satraukums, bet tas viss arī pirmā treniņa laikā beidzās,” pauda basketbolists.

Foto: Porziņģis, Blūms, Janičenoks un citas Latvijas izlases zvaigznes aizvada pirmo valstsvienības treniņu

Latvijas izlasē Ausējs debitēja pagājušajā nedēļas nogalē cīņās pret Somiju, otrajā no mačiem deviņu minūšu laikā izceļoties ar sešiem punktiem, jo svarīgā brīdī trāpīja divus trejačus. “Īstajā brīdī partneri mani atrada, bija brīvi metieni. Tas arī ir, kas man jādara – jāiemet savi metieni,” pauž Ausējs, uzsverot, ka vēlas noturēties izlasē pēc iespējas ilgāk. “Varbūt pat līdz galam.”

Foto: brāļi Bertāni, Janičenoks, Blūms citas Latvijas izlases zvaigzne kārtīgi trenējas

Nākamos mačus Latvijas izlases kandidāti aizvadīs pārbaudes turnīrā Klaipēdā, piektdien pusfinālā tiekoties ar Gruzijas valstsvienību, bet dienu vēlāk ar Lietuvu vai Poliju. Pirmo pārbaudes maču savā laukumā Latvijas izlase aizvadīs 11.augustā jeb nepilnu mēnesi pēc treniņnometnes sākuma, tiekoties ar Poliju.

Tikmēr 18.-20.augustā pārbaudes turnīrs jau būs Rīgā, kurā piedalīsies Latvija, Lietuva un Rumānija, savā starpā aizvadot viena apļa sacensības. Tas nozīmē, ka sagatavošanās cikla ietvaros Latvija ar lietuviešiem varētu tikties pat divas reizes. Savukārt pārbaudes spēļu ciklu Latvija noslēgs 24. un 25.augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Lasi vēl