Dāvis Bertāns: Strēlnieka lieliskā darbība sagādāja daudz brīvu metienu

1 komentārs
Dāvis Bertāns: Strēlnieka lieliskā darbība sagādāja daudz brīvu metienu
LETA

Latvijas izlases saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka lieliskā darbība laukumā ceturtdien Pasaules kausa kvalifikācijas mačā basketbolistiem sagādāja daudz brīvu metienu, pēc uzvaras pauda valstsvienības uzbrucējs Dāvis Bertāns.

Latvijas basketbola izlase ceturtdien Stokholmā 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla mačā ar rezultātu 82:72 uzvarēja Zviedriju, tādējādi nodrošinot vietu nākamajā kārtā.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākie bija Jānis Strēlnieks un Dāvis Bertāns, kuri guva attiecīgi 27 un 22 punktus.

“Zinājām, kā zviedri spēlē un bijām gatavi gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Spēles lielākajā daļā tika nospēlēts gudri, pieņemot pareizus lēmumus, turklāt ļoti veiksmīgi nospēlēja Jānis [Strēlnieks] un Dāvis [Bertāns]. Bet vissvarīgākais arguments bija mūsu komandas spēle aizsardzībā,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē izlases galvenā trenera Arņa Vecvagara teikto.

Latvija basketbolisti uzvar Zviedriju

Tikmēr Bertāns pauda, ka Latvijas izlase centusies spēlēt agresīvi, kas lielāko tiesu no mača arī izdevies.

“Jāņa lieliskā darbība sagādāja daudz brīvu metienu gan man, gan citiem. Labi trāpījām trīspunktniekus, bet svarīgi, ka ļoti labi nocīnījāmies aizsardzībā,” atzīmēja Bertāns.

Savukārt Zviedrijas izlases basketbolists Viktors Gadeforss pauda, ka Latvijas izlase ir viena no labākajām Eiropā.

“Lai panāktu labāku rezultātu, mums vajadzēja nospēlēt absolūti perfekti,” teica zviedrs.

Kā vēstīts, otrā apakšgrupas mačā Turcija savā laukumā ar rezultātu 80:66 pārspēja Ukrainu, pie kuras svētdien viesosies Latvija.

Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupā piecās spēlēs pa trim uzvarām izcīnījušas Latvija, Ukraina un Turcija, kamēr viens panākums ir Zviedrijai. Otrajā posmā tiks ieskaitītas visas pirmajā posmā izcīnītās uzvaras.

Grupas trīs labākās vienības otrajā posmā tiksies ar citas apakšgrupas, kurā ir Spānija, Slovēnija, Melnkalne un Baltkrievija, labāko trijotni, turpinājumā trim no šīm sešām izlasēm izcīnot ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2019.gada rudenī notiks Ķīnā.

1 komentārs