Komentāri
Dairis Bertāns: Līgumu ar Milānas komandu noslēdzu uzreiz pēc Jāņiem
Eiropas basketbola čempionāta spēle starp Latvijas un Čehijas izlasēm "Arēnā Rīga". (Ieva Čīka / LETA)

Kaut tas tika izziņots pāris nedēļas vēlāk, latviešu basketbolists Dairis Bertāns līgumu ar ULEB Eirolīgas klubu Milānas “EA7 Emporio Armani” no Itālijas noslēdzis uzreiz pēc Jāņiem, līdz ar to vēlāk varējis vairs nenodarbināt savu galvu ar šādiem jautājumiem, žurnālistiem pastāstīja spēlētājs.

Informācija par Bertāna pievienošanos “EA7 Emporio Armani” klubam izplatījās jau ap Jāņu laiku, tomēr oficiāli basketbolista kļūšana par Itālijas komandas basketbolistu tika apstiprināta vien 10.jūlijā. Pirms tam vienība 29.jūnijā galvenā trenera amatā nolīga vietējo speciālistu Simoni Pjanidžāni.

“Viss bija jau sen parakstīts, bet komanda to oficiāli palaida vien pēc līguma noslēgšanas ar treneri. Man viss jau bija skaidrs uzreiz pēc Jāņiem un par to vairs nevajadzēja satraukties,” stāstīja Bertāns, atgādinot, ka viņam joprojām bija spēkā esoša vienošanās arī ar Turcijas komandu Stambulas “Dariššafaka Doguš”, kas gan jaunajā sezonā vairs nespēlēs Eirolīgā. “Biju situācijā, ka man jebkurā gadījumā bija līgums Turcijā. Komanda vairs nespēlētu Eirolīgā, bet līgums jebkurā gadījumā bija un bez komandas nebūtu palicis.”

Foto

Bertāns atklāja, ka Milānas komanda samaksājusi izpirkuma summa, bet Stambulas vienība viņa aiziešanu uztvērusi saprotoši.

Šonedēļ vecākais no brāļiem Bertāniem pievienojies Latvijas izlasei, kas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram. Spēlētājs pauž, ka pirms tam trenējās individuāli, uzlabojot savas vājākās puses.

“Darbojos pie lietām, kur man vajadzēja pašam piestrādāt. Sāku vēl pirms izlase sāka. Darbojos pilnīgi viens – bija cilvēks, kurš man padod bumbas, un pats zināju, ko nepieciešams izdarīt,” atklāja basketbolists, paužot prieku, ka Latvijas izlasei šogad palīdzēs arī talantīgais Kristaps Porziņģis. “Jo vairāk mums būs augsta līmeņa spēlētāju kā Kristaps, jo vieglāk strādāt un vairāk var izbaudīt spēli. Gaidu ar nepacietību, kad trenēšos ar viņu. Tāda pat situācija ir ar Dāvi [Bertānu] – neesmu ar brāli kopā spēlējuši kopš 2012.gada vasaras. Nevaru sagaidīt.”

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

“Mērķis būs uzvarēt katrā spēlē. Ja to izdarīsim, zinām, ko tas nozīmē. Tomēr mūsdienās pat ar labu un ļoti labu sastāvu gūt uzvaras ir ļoti, ļoti grūti. Cīnīsimies, lai uzvarētu,” mērķus Eiropas čempionātā pauda Dairis Bertāns.

Lasi vēl