Komentāri
Bagatskis stāsta par Latvijas izlases progresu sagatavošanās procesā
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis(no kreisās) un treneris Arnis Vecvagars valstsvienības mediju dienas fotosesijas laikā "Arēnā Rīga". (Foto: Edijs Pālens / LETA)

Latvijas vīriešu basketbola izlasei nav problēmas ar saspēles vadītājiem brīžos, kad jādod atpūta Jānim Strēlniekam, sarunā ar  atklāja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagtskis.

Latvijas izlase nedēļas nogalē izcīnīja divas uzvaras pārbaudes spēlēs pār Lietuvu un Rumāniju, pirmdien bija brīvdiena, bet ar otrdienu komanda atsāka treniņus. Sestdienas pārbaudes spēlē pret Lietuvu ceļgala sasitumā iedzīvojās Kristaps Porziņģis, kurš kopā ar Jāni Strēlnieku un Ojāru Siliņu nepiedalījās svētdienas cīņā pret Rumāniju.

“Porziņģis un Siliņš pašlaik gatavojas pēc individuālas programmas, pagaidām bez basketbola. Rīt būs cita diena un tad redzēsim. Arī Jānim Timmam ir sasitumi pēc iepriekšējām spēlēm un otrdienas treniņā viņš strādāja saudzējošā režīmā, bet šodien jau pēc pilnas programmas,” stāstīja Bagatskis.

Noslēdzošo oficiālo pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta Latvija aizvadīs ceturtdien “Arēnā Rīga”, spēkojoties ar Čehiju. “Esmu uzskatījis, ka sastāvam pārbaudes mačos jābūt optimāli pietuvinātām oficiālām spēlēm. Gribētos pret Čehiju būt pilnā sastāvā, bet rīt no rīta satiksimies un redzēsim, kāda būs situācija. Esmu pieradis domāt par tām lietām, ko varu ietekmēt. Spēlētājam pats svarīgākais, kas var būt, ir veselība. Mums ir vajadzīgi fiziski veseli spēlētāji. Uzskatu, ka komanda labi var spēlēt, ja basketbolisti ir fiziski un garīgi veseli. Strēlniekam ar potīti viss ir kārtībā, aizvadījis divas pilnvērtīgas treniņu dienas. Es jau brīžiem, kad izlases ārsts man zvana, baidos un mēģinu necelt klausuli,” saglabājot optimismu, skaidroja Bagatskis.

Jau vairākus mēnešus iepriekš bija saplānots, ka piektdien mājinieki ar čehiem aizvadīs maču arī aiz slēgtām durvīm, tomēr pretinieku puse nesen no šādas iespējas atteicās. “Es pat neteiktu, ka bija sāpīgi par otras spēles atcelšanos pret Čehiju. Aizvakar runāju ar viņu treneri, un viņš tomēr piedāvāja aizvadīt vēl vienu spēli, taču tur nespēlētu viņu vadošie basketbolisti. Uzskatu, ka labāk tomēr ir aizvadīt pilnvērtīgu treniņprocesu nekā aizvadīt nosacītu spēli,” teica Bagatskis.

Steidzamības kārtā Latvijas Basketbola savienība (LBS) sarunāja slēgto pārbaudes spēli ar Ukrainu, kam otrdien bija jānotiek Kijevā, taču organizatorisku problēmu dēļ šis mačs netika aizvadīts. Gatavošanos Eiropas čempionātam Latvijas izlase noslēgs ar divām pārbaudes spēlēm savā starpā 27. un 28.augustā. “Pirms pirmās oficiālās spēles Eiropas čempionātā mums būs četri treniņi, tur varbūt arī mēģināsim sarūpēt pretiniekiem pāris mazus pārsteigumus un veikt nelielas korekcijas, ņemot vērā Serbijas izlases sastāvu,” atklāja Bagatskis.

Izlases galvenais treneris ir apmierināts ar spēles kvalitāti, kādu basketbolisti demonstrēja mačos pret Lietuvu un Rumāniju. “Spēlētāji viens otru papildināja, bija maz tehniskā brāķa, kas ir ļoti svarīgi. Vienmēr esmu teicis, ka laba stabila aizsardzība sāksies ar pamatotu metienu uzbrukumā. Šajās divās spēlēs mums bija maz sasteigtu metienu un pietiekami laba bumbas kustība uzbrukumā. Aizsardzībā arī izpildījām spēles plānu. Šorīt skatījāmies video, un tik un tā bija lietas, ko vēl var uzlabot. Tieši mazās nianses – pacelt roku laikā, solis pa kreisi vai pa labi, būt pretiniekam priekšā nevis sānos… Arī taktisko piezīmju veikšana. Visas šīs mazās lietiņas summējas un iznāk kaut kas liels. Tas ir tas akcents videosesijās – izcelt lietas, ko darījām, bet parādīt, kā to var darīt vēl labāk,” stāstīja treneris.

Strēlnieka prombūtnē pamatpieciniekā dueli pret Rumāniju sāka Aigars Šķēle, bet no rezervistiem saspēles vadītāja uzdevumi tika doti Žanim Peineram, kurš sestdien pret Lietuvu spēlēja kā uzbrucējs. “Uzskatu, ka otrā saspēles vadītāja jautājums nav sāpīgs. Man patika tas, kā iepriekšējās spēlēs uz maiņu nāca Aigars Šķēle un Žanis Peiners. Mēs, protams, gribētu, lai visi spēlētāji, kas nāk uz maiņu, varētu nospēlēt stabili pēc iespējas ilgāku laika posmu. Šīs divas spēles mēs bijām pietiekami viengabalaini, bez kritumiem. Nejutām, ka tiktu veiktas maiņas,” atzīmēja Bagatskis.

Tāpat treneru kolektīvs līdz pēdējam treniņam neplāno īsināt izlases sastāvu, darbu valstsvienībā turpinot 15 basketbolistiem. “Domāju, nebūs nekādas apzinātas sastāva īsināšanas. Visus šos spēlētājus paturēsim līdz pat pēdējam treniņam un tad pateiksim galējo sastāvu. Negribu teikt, ka spēlētājiem savainojumu būtu lieli, bet mikrotraumas ir tādas, kas neļauj spēlēt ar pilnu atdevi. Domāju, treneri ir izvēlējušies pareizo taktiku, paturot teju visus basketbolistus, kuri sāka trenēties. Sastāvu šobrīd retina tikai traumas, nekas cits,” secināja Bagatskis.

Latvijas pretinieces Čehijas vienības ierindā ir viens no labākajiem saspēles vadītājiem Eiropā Tomāšs Satoranskis, kurš pagājušo sezonu pavadīja NBA klubā Vašingtonas “Wizards”. Tiesa viņš, visticamāk, nespēlēs pret Latviju.

“Čehija ir komanda, kas ir atlētiska, pieredzējusi un fiziski spēcīga, bet lēna. Pret tāda tipa komandām mūsu priekšrocība ir ātrums. Ja spēsim piedāvāt labu tempu un paši to arī izturēt, tad būs rīt būs laba spēle. Ja ielaidīsimies pozicionālā basketbolā, būs grūti. Mūsu uzdevums ir likt viņiem strādāt, nedrīkstam aizrauties ar metieniem no distances,” uzsvēra Bagatskis.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Lasi vēl