Komentāri

Latviešu basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis sestdienas pārbaudes mačā pret Lietuvu sasitis ceļgalu, taču, visticamāk, ar spēlētāja veselību viss būs kārtībā, norādīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijas valstsvienība svētdien pārbaudes spēlē “Arēnā Rīga” ar 98:68 (26:12, 30:19, 21:17, 21:20) pārliecinoši pieveica Rumāniju. Mājinieku rindās mikrotraumu dēļ tika atstāti atslēgas spēlētāji Porziņģis un Jānis Strēlnieks, turklāt nespēlēja arī Ojārs Siliņš. “Galvenais uzdevums bija noskaņoties spēlei. Vajadzēja sākt spēli ar tādām īpašībām kā agresivitāte, nepiekāpīga, varbūt kāda rupjība. Atradām spēles ritmu, labi spēlējām no aizsardzības un precīzi metām,” pēcspēles preses konferencē sacīja Bagatskis. “Patika, ka spēlētāji viens otru papildināja, labi rotēja, viens otram labi un pamatoti palīdzēja. Jāmāk spēlēt pret jebkuru pretinieku jebkādā sastāvā un visu laiku jābūt spēlē.”

Video: Latvija pārliecinoši apspēlē Rumāniju

Porziņģis un Strēlnieks sestdien spēlēja pret Lietuvu, ko izdevās pieveikt ar 87:77. “Strēlniekam un Kristapam Porziņģim ir traumas. Negribējām riskēt ar Jāni, bet viņš varētu [spēlēt]. Kristaps vakar sasita ceļgalu un nospēlēja līdz galam. Nolēmām neriskēt. Kristaps šīs spēles laikā izgāja pārbaudi. Domāju, viss kārtībā,” izteicās Bagatskis.

“Pēc pārliecinoša pirmā puslaika nedrīkstējām atslābināties un ļaut pretiniekam sajust spēli. Bija iespēja arī paskatīties netradicionālus spēlētāju virknējumus. Ir spēlētāji, kuri sevi ļoti labi pierādīja, kārtējā viela pārdomām. Otrajā pieciniekā Žani [Peineru] bija doma izmantot vairāk kā saspēles vadītāju, kamēr vakar viņš vairāk spēlēja kā uzbrucējs. Viņam bija uzdevums spēlēt mierīgāk un atrast sevi sistēmā, atrast [Jāni] Blūmu un [Mārtiņu] Meieru. Ļoti labu svaigumu un enerģiju pienesa [Andrejs] Gražulis,” uzslavēja Bagatskis.

Atsevišķās epizodēs Latvijas valstsvienība mačā pret Rumāniju spēlēja bez centra, un Bagatskis sacīja, ka tad komanda kļuvusi ātrāka un kustīgāka, lai gan zaudējusi auguma centimetrus. “Šīs spēles bija līdzīgas, kā būs pirmās divas mači Eiropas čempionātā. Mēģināsim aizvadīs divas treniņspēles savā starpā pie tukšām tribīnēm ar tiesnešiem,” atklāja Bagatskis.

Lasi vēl