Babkina par Turcijas atstāšanu: Gribas būt drošībā, nevajag izaicināt likteni

0 Komentāru
Babkina par Turcijas atstāšanu: Gribas būt drošībā, nevajag izaicināt likteni
Foto: LETA ()

Terorisma draudi ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijas basketboliste Elīna Babkina atstājusi Turciju un nākamajā sezonā spēlēs Polijas komandā Polkovices CCC.

Babkina lielāko daļu pagājušās sezonas aizvadīja Turcijas čempionāta pastarītē Samsunas “Canik”, bet februāra beigās uz pāris mačiem pievienojās Madrides C.R.E.F. HOLA komandai, kuru gan neglāba no vietas zaudēšanas Spānijas augstākajā līgā. Savukārt pagājušajā nedēļā tika pavēstīts par saspēles vadītājas pievienošanos Polijas vienībai Polkovices CCC, ko trenēs viņas dzīvesdraugs Georgs Dikeulaks.

“Man no Polijas ir tikai labas atmiņas un vienmēr gribējies tur atgriezties. Atkal varēšu spēlēt arī Eirolīgā,” sarunā prieku par jauno komandu pauda basketboliste. “Arī Polijas līgā līmenis ir labs. Labi, tas nav kā Turcijā, kur visas komandas ir spēcīgas, bet, piemēram, Krievijā tagad ir tikai divas stipras komandas, kamēr Polijā pirmais piecinieks savā starpā cīnās līdzvērtīgi. Tur spēlē arī daudzas amerikānietes.” Runājot par iepriekšējo sezonu, Babkina pauda, ka “Canik” komandai milzīgu iespaidu atstājusi galvenā trenera Mehmeta Džana Eztirka nāve pašā sezonas sākumā.

“Sezonu Turcijā iesākām ļoti labi, bija arī pamatīgs sagatavošanās cikls ar daudz pārbaudes spēlēm – ja nemaldos 12 mači 20 dienās. Treneris bija labs un gudrs, bet vienā pārbaudes spēlē viņam palika slikti,” stāstīja Babkina. “Aizbrauca uz slimnīcu, bet mēs tobrīd domājām, ka viņš vienkārši ir saguris. Viņš vēl pat atgriezās komandā, taču tad atkal devās uz slimnīcu. Izrādās, ka viņam bija uztaisīta operācija, tomēr pēc tās treneris vairs nepamodās.”

“Komanda bija emocionāli satriekta. Vairs nevarējām savākties, lai gan treneri mainījās,” stāstīja Babkina. Jau janvārī tika ziņots, ka viņa ir atstājusi “Canik” komandu, tomēr vēlāk atgriezās sastāvā. Tagad basketboliste atklāja, ka viņai bijis piedāvājums doties uz citu Turcijas komandu, kas spēlē Eirolīgā, tomēr klubs spēlētāju nav palaidis. “Divas reizes centos doties prom, arī somas bija sakrāmētas.”

“Beigās nonācu Spānijā. Jā, šajā komandā varbūt viss nenotika tik profesionāli kā Turcijā, bet dzīves līmeni gan nevar salīdzināt,” teica saspēles vadītāja. “Jau iepriekš biju spēlējusi Spānijā, satiku arī draudzenes. Bija labi, taču komanda diemžēl nepalika augstākajā līgā. Mana pārcelšanās uz turieni bija par vēlu.”

Babkina stāstīja, ka starpsezonā bijuši piedāvājumi atgriezties Turcijā, kā arī līgumu piedāvājuši vēl citi Turcijas klubi. Viņa nenoliedz, ka viens no Turcijas atstāšanas iemesliem bija terorisma draudi. “Kad [Turcijas prezidents Redžeps Tajips] Erdoans, brauca uz mūsu pilsētu, no mājas ārā negājām,” Babkina teica ar smaidu, tomēr kopumā atzina, ka problēma ir nopietna, tāpēc basketbolistes centušās neapmeklēt publiskas vietas, kur apgrozās daudz cilvēku. “Kā zinām, Turcijā liela traģēdija bija Jaunajā gadā, turklāt pāris pazīstamas meitenes bija blakus klubā un dzirdēja šīs šausmas. Nebija patīkami.”

Kā zināms, Jaungada svinību laikā bruņots uzbrucējs atklāja uguni kādā elitārā naktsklubā, nogalinot 39 cilvēkus, arī 24 ārzemniekus, un ievainojot vēl 69 cilvēkus. “Tieši pēc šiem notikumiem daudzas ārzemju spēlētājas atstāja Turciju. Gribas jau būt drošībā un nevajag izaicināt likteni. Ja var spēlēt kaut kur citur, tas ir jādara,” pauda Babkina.

0 Komentāru