Latvijas basketbolistiem šodien izšķirošā kauja ar Igaunijas izlasi

Komentāri
Latvijas basketbolistiem šodien izšķirošā kauja ar Igaunijas izlasi
Foto: LETA

Latvijas izlase EuroBasket 2015 grupu turnīra pēdējā spēlē ceturtdien tiekas ar Igaunijas basketbolistiem. Spēles sākums ir 18.30, un tiešraidē to būs iespējams vērot kanālā LNT un portālā Skaties.lv, kur notikumiem laukumā varēs sekot līdzi arī teksta video tiešraidē.

EuroBasket2015 brīvdienā gruzdējušās aizdomas, ka Rīgas grupas turnīra pēdējā kārta kļūs par nevajadzīgu formalitāti, par laimi, nav apstiprinājušās ar uzviju. Ceturtdien divās spēlēs (Beļģija–Ukraina un Latvija–Igaunija) uz kārts būs pa vienai ceļazīmei uz Lilli, bet trešajā (Lietuva–Čehija) noskaidrosies pirmās vietas ieguvēji Rīgas grupā, kurus gaida, iespējams, ērtāks pretinieks astotdaļfinālā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut gan pēc tā basketbola emociju festivāla, ko trešdien vakarā Rīgā organizēja Igaunijas un Lietuvas komandas, Zagrebā – Nīderlande un Horvātija, Berlīnē (vismaz pirmajā puslaikā) – Islande(!) un Spānija, kādu no EuroBasket2015 dalībniekiem nosaukt par ”ērtu pretinieku” kļūst tā kā mazliet neērti. Basketbolu spēlē dzīvi cilvēki, nevis tituli, līgumos ierakstītās summas vai hipnotizējošā NBA pieminēšana CV. Protams, viss minētais raksturo spēlētāju un komandu potenciālu, taču to jāprot realizēt spēles 40 minūtēs. Ja neizdodas, turnīra tabulā parādās arī visādi brīnumi.

Trešdien neizdevās arī Latvijas valstsvienībai. Vai, pareizāk sakot, izdevās tikai īsos spēles fragmentos, ar kuriem nepietika, lai ieliktu kabatā jau šķietami drošo ceļazīmi uz Lilli. Par laimi, iepriekš godam sastrādātais deva iespēju uz vienu kļūmi pēdējās divās spēlēs, un zaudējumam spēlē ar Ukrainu nav letālu seku. Taču neveiksmju limits tagad ir izsmelts un EuroBasket 2015 Rīgas epopejas sportiskā pēcgarša tagad ir atkarīga tikai un vienīgi no tā vai nepilnās 24 stundās komanda atgūs no rokām izlaisto cīņas pavedienu un ceturtdienas vakarā pēc spēles ar Igauniju no trenera un spēlētāju mutēm atkal neskanēs atzīšanās nepietiekamā agresivitātē.

Ko var izdarīt ar šo ieroci, pēdējās divās kārtās uzskatāmi nodemonstrēja igauņi, vispirms uzspiezdami sev izdevīgu spēles stilu Ukrainas komandai (ko neizdarīja latvieši), bet trešdien sagādājot pamatīgas problēmas lietuviešiem, tikai pašā galotnē izlaižot no rokām uzvaru (62:64). Ziemeļu kaimiņi ir sajutuši cīņas garšu un no pirmajā dienās nepieklājīgi vārgajiem pastarīšiem kļuvuši par reāliem pretendentiem uz vietu pirmajā četriniekā. Katrā no uzvarētajām spēlēm pieteicās savs līderis (snaiperis Gregors Arbets un kustīgais centrs Jannars Taltss), ar katru čempionāta minūti formu uzlabo Kristjans Kangurs un visa komanda aizvien vairāk sāk atgādināt Igaunijas basketbola tradicionālās kvalitātes – gudrs ātrums, laba bumbas kustība, precīzi tālmetieni un nekaunīgi asa aizsardzība. Plus komanda saņēmusi krietnu sava ”6.spēlētāja” palīdzību, un steidz viņiem atdarīt ar pilnīgu pašatdevi laukumā.

Un tomēr starp šiem pretinieku trumpjiem nav nekā tāda, kas latviešus varētu pārsteigt vai sagādāt neatspēkojamas problēmas. Arī Latvijas komanda spēj būt gudri ātra un labi atrast iespējas brīviem metieniem uzbrukumā, kā arī cieši noslēgt pieejas savam grozam aizsardzībā. Arī Latvijai ir lielisks ”6. spēlētājs”, piedevām vēl laukuma saimnieku statusa nodrošinātais izdevīgākais dzīves ritms čempionāta dienās.

Iespējams, ceturtdienas spēles svarīgākajos brīžos svaru kausus uz vienu vai otru pusi pasvērs kāds taktikas knifiņš vai līderu individuālā uzņēmība, tomēr, visticamāk, izšķiroša nozīme būs tādiem argumentiem kā komandas saliedētība un prasme strikti turēties pie sava spēles plāna, neatkarīgi no tā kā kurā brīdī iegriezīsies mača sižets. Mūsdienu basketbolā 10 punktu pārsvaru var sadeldēt minūtes laikā, tāpēc svarīgi būs nezaudēt galvu pēc pirmajām veiksmēm, nekrist panikā, ja kādā brīdī labāk veiksies pretiniekiem un, galvenais, tādā brīdī nesākt ķerties pie vientuļo glābēju misijas. Kura komanda izturēs, tā būs pelnījusi braukt uz Lilli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl