Latvijas basketbolisti ar dueli pret Japānu dodas pretī ceļazīmei uz Rio

Pievienot komentāru
Latvijas basketbolisti ar dueli pret Japānu dodas pretī ceļazīmei uz Rio
Foto: AFP/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien plkst. 19.00 ar maču pret Japānu Serbijas galvaspilsētā Belgradā uzsāks Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Mača translācija būs pieejama kanālā TV6, savukārt portālā Skaties.lv duelim varēs sekot gan tiešraidē, gan teksta video tiešraidē!

Latvijas izlase olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā piedalīsies otro reizi vēsturē. Vienīgo reizi Olimpiādē Latvija spēlēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā Berlīnē, kad gūta 15.vieta, bet olimpiskajā atlasē sacentās pirms 1992.gada sacensībām Barselonā.

Atlases turnīra sistēma ir barga – no sešām komandām tikai viena, uzvarētāja, iekļūs četrgades nozīmīgākajās sacensībās. Latvija cīnīsies apakšgrupā ar Japānu un Čehiju, kamēr otrā spēlēs mājiniece un galvenā favorīte Serbija, Puertoriko, kā arī Angola. Pēc tam katras apakšgrupas divas labākās vienības iekļūs pusfinālā, kur spēkosies ar otras grupas divām labākajām izlasēm. Turpinājumā sekos fināls, kura uzvarētāja tad arī iegūs tiesības piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pirmo maču Latvija aizvadīs pirmdien, kad 25 000 skatītāju ietilpīgajā Kombank arēnā sacentīsies ar Japānu, bet otrdien gaidāma tikšanās ar Čehiju. Savukārt 8.jūlijā tiks izspēlēti abi pusfināli, bet izšķirošā cīņa par ceļazīmi gaidāma 9.jūlijā.

FOTO: Latvijas izlases pirmais treniņš Belgradā

Tikmēr Latvijas pirmā pretiniece šajā turnīrā Japāna nav tik labi zināma, jo pieaugušo līmenī ar šo komandu nav spēlēts. Tiesa, pāris basketbolisti no pašreizējā sastāva ir spēkojušies ar japāņiem jauniešu izlašu līmenī, kur komanda tika raksturota kā augumā īsa. Japānas uzlecošā zvaigzne ir 21 gadu vecais uzbrucējs Juta Vatanabe, kurš spēlē ASV Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā.

Japāna olimpiskajās spēlēs nav piedalījusies kopš 1976.gada, bet tās iespējas startēt šī gada Olimpiādē netiek vērtētas augstu. Savukārt pēc četriem gadiem tā četrgades nozīmīgākajā sporta notikumā varēs piedalīties kā saimniece, jo Olimpiāde notiks Tokijā.

Paredzams, ka vismaz Serbijas spēlēs arēna būs piepildīta, jo liela ažiotāža bija jau šīs komandas pārbaudes mačos, kur biļetes bija tikpat kā izpirktas. Turklāt serbu fani ir pazīstami ar savu kaislīgo līdzjušanu, kas mājiniekiem var būt gan par labu, gan arī radīt papildu spiedienu. Tieši arēna Belgradā ir lielākā no visām trim kvalifikācijas sacensību mājvietām.