Komentāri
Latvijas basketbolistes izcīna pirmo uzvaru EČ finālturnīrā
Foto: BASKET.LV

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē sestdien ar rezultātu 67:58 pieveica potenciālo apakšgrupas pastarīti Lielbritāniju, turpinot cīņu par otrā posma sasniegšanu.

Līdz ar to Latvija guvusi ne tikai pirmo uzvaru šajā Eiropas čempionātā, bet arī pārtraukusi desmit neveiksmju sēriju finālturnīros, jo iepriekšējā uzvara tika gūta vēl 2011.gadā.

Neskatoties uz šo panākumu, lai sasniegtu turnīra otro posmu, Latvijai ne tikai vēlams svētdien pārspēt spēcīgo Krieviju, bet tāpat būs jācer uz labvēlīgiem iznākumiem arī citos mačos.

Vēl vienu lielisku maču Latvijas izlases rindās aizvadīja 25 punktus guvusī Anete Šteinberga, 18 punktus pievienoja Gunta Baško-Melnbārde, bet ar 12 punktiem atzīmējās Anete Jēkabsone-Žogota, kura tos visus sameta trešajā ceturtdaļā. Savukārt Lielbritānijas izlasei ar 20 punktiem atzīmējās Temitoupa Fagbenla.

Duelis iesākās rezultatīvi, pirmajās divās minūtēs katrai no komandai gūstot pa septiņiem punktiem. Tomēr turpinājumā Lielbritānija ieguva pārsvaru, sametot nākamos piecus punktus, bet vēlāk panākot arī 15:9. Sametot septiņus punktus minūtes laikā, Šteinberga samazināja Latvijas izlases deficītu līdz 16:17, bet ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē Kristīne Vītola pirmoreiz izvirzīja vadībā Latviju (20:19). Savukārt pēc desmit spēlētām minūtēm rezultāts bija 20:20.

Otrajā ceturtdaļā abu komandu uzbrukums iestrēga. Pirmajās piecās minūtēs Latvija guva vien divus punktus, tomēr arī Lielbritānija iemeta vien četrus. Arī otrajās piecās minūtēs duelis neaizritēja daudz rezultatīvāk un vēl pēc puslaika Latvija zaudēja ar 26:27.

Lielbritānija pirmajā puslaikā aizmeta garām pēdējos septiņus metienus un arī otrajā puslaikā pirmos punktus guva vien trešajā minūtē, bet šajā laikā jau septiņus punktus bija iemetusi Jēkabsone-Žogota, kurai tie bija pirmie mačā. Turpinot spēlēt pārliecinoši, pēc Baško-Melnbārdes tālmetiena trešās ceturtdaļas vidū Latvijas vadība jau pirmoreiz turnīrā pārsniedza desmit punktu pārsvaru (43:31).

Arī ceturtdaļas beigas Latvija nospēlēja pārliecinoši un pirms pēdējām desmit minūtēm atradās priekšā ar 49:38.

Pēc otrā tālmetiena neilgā laikā ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Lielbritānija pietuvojās līdz viencipara deficītam (46:55), bet vēl brīdi vēlāk pēc trīspunktu gājiena panāca arī 49:56. Cīņai kļūstot arvien pašaizliedzīgai, turpinājumā vienības ilgāku laiku palika bez gūtajiem punktiem, bet klusumu trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ar vēl diviem punktiem pārtrauca Lielbritānija (49:57). Pretinieku pakaļdzīšanos ar pieciem punktiem pēc kārtas apslāpēja Baško-Melnbārde un pēdējās spēlēs Lielbritānija vairs cīņā par uzvaru neiesaistījās.

Lasi vēl