Latvijas basketbola izlasei smaga grupa 2017.gada Eiropas čempionātā

Pievienot komentāru
Latvijas basketbola izlasei smaga grupa 2017.gada Eiropas čempionātā
Foto: AFP/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2017.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā apakšgrupu turnīrā spēlēs Stambulā, tiekoties ar tādām valstīm kā Serbiju, Krieviju un Turciju, noskaidrojās otrdien notikušajā izlozē.

Latvijas izlase bez šīm trim valstīm, kas ir grandi Eiropas basketbolā, kārtējo reizi tiksies arī ar Beļģiju un Lielbritāniju. Šīs vienības ielozēja D apakšgrupā. Serbija ir Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja.

Ar Beļģiju Latvijas izlase tiksies jau trešajā Eiropas čempionātā pēc kārtas – 2013.gadā neizteiksmīgā otrā posma noslēdzošajā mačā Latvija piekāpās pretiniekiem ar 56:60, kas liedza iekļūt ceturtdaļfinālā un pacīnīties par iespēju kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram, bet pērn tieši ar maču pret Beļģiju latvieši savās mājās iesāka meistarsacīkstes, svinot uzvaru ar 78:67. Beļģija spēlēs trešajā finālturnīrā pēc kārtas, un šajā laikā labākais rezultāts ir devītā vieta tieši 2013.gada sacensībās.

Ar Serbijas izlasi Latvija būtu varējusi šogad sacensties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas finālā, tomēr pusfinālā ar 70:77 nācās piekāpties Puertoriko, ko pēc tam Serbija sagrāva ar 31 punktu. Serbija iepriekšējo reizi pie Eiropas čempionāta medaļām tika 2009.gadā, gūstot sudrabu, bet pērn izcīnīja ceturto vietu, mačā par trešo vietu piekāpjoties Francijai. Šogad olimpiskajās spēlēs serbi grupā guva vien divas uzvaras piecos mačos, bet izslēgšanas turnīrā pieveica Horvātiju un Austrāliju, vien finālā ar 30 punktiem kapitulējot ASV.

Krievijai un Turcijai iepriekšējie Eiropas čempionāti bija neveiksmīgi, tāpēc pirms šīs izlozes tās bija vien attiecīgi ceturtajā un sestajā grozā. Krievija pēdējos divos finālturnīros izcīnījusi vien attiecīgi 17. un 21.vietu, kas šogad lika piedalīties kvalifikācijā, kā arī izlaist olimpiskās spēles, bet Turcija pat pēdējos trijos Eiropas čempionātos palikusi ārpus labāko desmitnieka.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim Stambulā, Helsinkos, Telavivā un Klužā-Napokā. Latvijas izlase pirms izlozes bija otrajā grozā, kas tika noteikts pēc iepriekšējā Eiropas čempionāta rezultātiem, kurā tika izcīnīta astotā vieta.

Vēl A apakšgrupā spēlēs Somija, Islande, Francija, Grieķija, Polija un Slovēnija.

B grupā spēkosies Izraēla, Lietuva, Itālija, Gruzija, Vācija un Ukraina.

Savukārt C grupā spēlēs Rumānija, Ungārija, Spānija, Čehija, Horvātija un Melnkalne.

No katras grupas izslēgšanas turnīram kvalificēsies četras labākās komandas un play-off cīņas no astotdaļfināla fāzes risināsies Stambulā.

Lasi vēl