Latvijas basketbola izlase pret Franciju iesāk teicami, bet ”benzīna” visam mačam nepietiek

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, ceturtdien pretinieku laukumā piekāpās Francijas valstsvienībai. Latvijas izlase pretinieku pārākumu atzina ar rezultātu 72:89 (20:23, 26:12, 17:11, 26:26).

Viesu rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kaspars Bērziņš, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas. 12 punktus iemeta Dairis Bertāns, bet pa astoņiem pievienoja Anžejs Pasečņiks un Kaspars Vecvagars. Mača pirmajās divās minūtēs Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 0:7, taču turpinājumā izdevās atspēlēties un pirmo ceturtdaļu noslēgt ar vadību 23:20. Latvijas izlase uz brīdi panāca astoņu punktu pārsvaru, ko franči otrās ceturtdaļas vidū atspēlēja, panākot neizšķirtu 31:31. Sekoja mājinieku 15:4 izrāviens un puslaika pārtraukumā Latvijas basketbolistiem bija jādodas ar 11 punktu deficītu – 35:46.

Arī pēc pārtraukuma labāk spēlēja laukuma saimnieki, pakāpeniski palielinot pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punkta, taču lauzt spēles gaitu viesu komandai neizdevās. Latvijas izlase kopumā šajā mačā daudz izpildīja tālmetienus, bet ar precizitāti nesekmējās.Šīs komandas trešdien aizvadīja savstarpēju treniņspēli, kad aiz slēgtām durvīm Latvija guva panākumu ar 76:75. Francija ir 2013.gada Eiropas čempione, bet pērn šajā turnīrā viņi izcīnīja bronzas medaļas.

Ainara Bagatska trenētā komanda uz Franciju devās 14 spēlētāju sastāvā. Neilgi pirms izbraukšanas sastāvā notika izmaiņas, jo ceļā nedevās Žanis Peiners, bet viņa vietā tika iekļauts Kaspars Vecvagars.