Latvijas basketbola izlase atgriežas no Eiropas čempionāta

3 komentāri
Latvijas basketbola izlase atgriežas no Eiropas čempionāta
13.09.2017 Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība atgriežas no Turcijas. Lidosta Rīga, Jānis Blūms (Vladislavs Proškins/F64 / F64)

Šodien, 13. septembrī, Rīgā atgriezās Latvijas basketbola izlase, kas pēc smagas cīņas ar Slovēniju tomēr izstājās Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Basketbolistus lidostā sagaidīja pārsvarā tikai mediju pārstāvji.

Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase ar rezultātu 97:103 zaudēja Slovēnijai, un ceļš uz meistarsacīkšu pusfinālu ir beidzies. Kopumā Ainara Bagatska trenētā komanda Eiropas čempionātā guva piecas uzvaras septiņos mačos.

Latvija turnīru sāka ar zaudējumu 82:92 pret Serbiju, bet pēc tam guva piecas uzvaras pēc kārtas, pirmo reizi Eiropas čempionātos kopš neatkarības atgūšanas. Apakšgrupu turnīrā tika uzveikta Beļģija 92:64, Lielbritānija 97:92, Krievija 84:69 un Turcija 89:79, bet svētdien astotdaļfinālā ar 100:68 sagrauta Melnkalne.

Diemžēl pēc tam sekoja sāpīga neveiksme ceturtdaļfinālā, neļaujot komandai kopš valsts neatkarības atgūšanas sasniegt vēsturisku panākumu, jo tā ne reizi nav tikusi Eiropas čempionāta četru labāko vienību skaitā.

Latvija uz Stambulu devās optimālajā sastāvā, turklāt komandai palīdzēja abi NBA latviešu basketbolisti Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns. Šis bija pirmais Eiropas čempionāts Porziņģim, Aigaram Šķēlem, Andrejam Gražulim un Rolandam Šmitam. Otrais starts bija Dāvim Bertānam, Jānim Timmam un Žanim Peineram, kamēr Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Mārtiņš Meiers finālturnīrā spēlēja ceturto reizi.

Tikmēr izlases stūrmanis Ainars Bagatskis piedalījās jau savā astotajā Eiropas čempionāta finālturnīrā – viņš tur pa četrām reizēm startējis gan kā spēlētājs, gan kā treneris.

Slovēnijas izlase pusfinālā tiksies ar Spāniju, kamēr trešdien par vietu četru labāko komandu pulkā spēkiem mērosies Grieķija un Krievija, kā arī Itālija un Serbija.
Savukārt svētdien Eiropas čempionāts noslēgsies ar cīņām par medaļām.

tvplay.skaties.lv/parraides/tv3-zinas/873362?autostart=true

3 komentāri