Latvijas 3×3 basketbolistu uzvara Tokijā ir devusi iedvesmu jaunajiem basketbola censoņiem

1 komentārs
Latvijas 3×3 basketbolistu uzvara Tokijā ir devusi iedvesmu jaunajiem basketbola censoņiem
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvija turpina priecāties par 3×3 basketbola izlases izcīnīto olimpisko zeltu. Fināla spēli 28. jūlijā pie ekrāniem vēroja daudzi, tostarp mazie basketbolisti. Tie tagad saka, ka pēc finālmača nav varējuši aizmigt un spēle devusi iedvesmu turpināt strādāt arī pašiem. TV3 Ziņas paviesojās Smiltenē, lai noskaidrotu mazo basketbolistu domas.

Par Latvijas 3×3 basketbola izlases izcīnīto zeltu olimpiskajās spēlēs 28. jūlijā gavilēja visa Latvija. Taču īpašas emocijas izrādīja kādi 10-13 gadu veci zēni, kuru pašu sirdslieta ir tieši basketbols.

Lasi vēl:

Juglas Basketbola skolas audzēkņi visu nedēļu piedalās sporta nometnē Smiltenē, un basketbola treneris Normunds Lišiks uzsver, ka turnīrs puikām bijis svarīgs, visu nedēļu treniņi pakārtoti Tokijas spēļu vērošanai: ”Viņi vienkārši bauda, viņiem jau ir savā starpā tur iesaukas, viens ir Krūmiņš, kurš met “troikas”, viņi vienkārši ”kaifo” par to visu, viņiem tās ir emocijas.”

Un arī paši mazie basketbola censoņi atzīst, ka vakar gūtās emocijas joprojām nevarot aizmirst.

”Vienkārši aizraujoši bija. Skatoties prieks par latviešiem bija, nevaru. Vienkārši viņi labākie ir,” sajūsmā ir Roberts.

”Ļoti labas emocijas, bija sīva cīņa, Latvijas nepadevās, izspēlēja līdz galam un uzvarēja,” arī Kirils ir priecīgs par izdevušos spēli un medaļu.

”Es esmu ļoti laimīgs, un mēs visi nobļāvāmies tā, ka balss pilnīgi pazuda,” stāsta Jēkabs.

Savukārt Nils no emociju pārpilnības nav varējis vakar aizmigt: ”Es vienkārši esmu pārsteigts, kā mūsējie saņēmās, nepadevās. Es vakar knapi varēju aizmigt.”

Un zēni saka, gūta arī iedvesma. Šodien uz kārtējo treniņu viņi devušies jau ar pavisam citu motivāciju.

”Tas mums dod jaunu iespēju turpināt trenēties, ka mēs arī to pašu varam sasniegt. Jā, var redzēt, kā viņi cīnās, ar cīņassparu, un varbūt to atkārtot kādreiz laukumā un pierādīt sevi tāpat, ka viņi to izdarīja,” cer Markuss un Nikolass.

Arī basketbola treneris Ziedonis Jansons, kura paspārnē uzauguši daudzi profesionāli basketbolisti, ir pārliecināts, – šāda spēle uz jaunajiem censoņiem atstās pozitīvu iespaidu. Jau tagad viņi no četriem olimpiskajiem spīdekļiem ir saņēmuši pozitīvu ”grūdienu”, kas palīdzēs tiem attīstīties turpmāk: ”Mēs varam stāstīt par basketbola vērtībām, par dzīves gudrībām, vecāki var stāstīt, bet to, ka viņi ar dzīvu piemēru visi kopā, nevis katrs savā kaktiņā, redz to, kas notika, es domāju tas ir vesela gada trenera darbs. Tas ir neatsverami, neatsverama skola un mācība. Dzīvs piemērs, kā šī komanda, četri zelta puiši, tos sasniedz ar darbu, basketbola mīlestību.”

Turklāt treneri uzsver, ka uzvara svarīga visai basketbola saimei, jo pēc ilgākas melnās līnijas Latvijas basketbolā tam bija nepieciešams viens kārtīgs malks pozitīvu emociju.

1 komentārs