Latvijai EuroBasket turpinās Lillē ar maču pret Slovēniju

0 Komentāru
Latvijai EuroBasket turpinās Lillē ar maču pret Slovēniju
Foto: LETA

Latvijas izlase Eiropas čempionātā basketbolā ir pārcēlusies uz Lilli, kur sestdien aizvadīs 1/8 fināla maču ar Slovēniju. Spēles sākums ir 13.00, un tiešraidē to būs iespējams vērot kanālā LNT un portālā Skaties.lv, kur notikumiem laukumā varēs sekot līdzi arī teksta video tiešraidē.

Rīga ir atvadījusies no lielajiem basketbola svētkiem (cerams ne uz 78 gadiem), bet Latvijas valstsvienībai un tās atbalstītājiem EuroBasket2015 turpināsies Lillē. Tur mūsu komandu gaida Slovēnijas izlase – ar 11 vīriem, kuri pirms mēneša tika pārspēti pārbaudes spēlē Rīgā, bez skaļākajām zvaigznēm, kuras iepriekšējā desmitgadē notikušajos piecos Eiropas čempionātos allaž nodrošinājušas finišu labāko astoņniekā, tiesa, ne reizi neaizsniedzot medaļas.

Foto: Latvijas izlases prieks par uzvaru pār Igauniju

Komandā sākusies paaudžu maiņa, zvaigžņu vietu ieņēmuši jaunie un izsalkušie, kuru enerģija var kompensēt dažu meistarības knifu trūkumu. Zagrebas grupā Slovēnija sasniedza ”paredzamu” bilanci – zaudējumi Horvātijai (73:80) un Grieķijai (72:83), uzvaras pār Gruziju (79:68), Nīderlandi (81:74) un Maķedoniju (62:51) – nospēlējot pietiekami kvalitatīvi, lai prognozēs pirms astotdaļfināla tiktu atzīti par favorītiem.

Iespējams, šāds vērtējums mazliet rīvē kantis Latvijas pašlepnumam (savā grupā taču finišējām otrie, kamēr pretinieki – trešie), taču patiesībā labi, ka tā. Latvieši tradicionāli veiksmīgāk spēlējuši no ”otrās pozīcijas”, tāpēc labāk atcerēties līdz šim nepārliecinošo bilanci savstarpējās spēlēs – 2 uzvaras un 5 zaudējumi – nekā akcentēt uzmanību uz nesen izcīnīto uzvaru (72:66). Tāpat skaidrs, ka sestdien būs pavisam savādāka spēle un ne tikai tāpēc, ka Latvijai būs savādāks sastāvs (toreiz malā bija Strēlnieks, Blūms, Janičenoks, Bērziņš un Freimanis).

Video: Latvijas izlases uzvara pār Igauniju

Galvenā atšķirība meklējama vārdos ”izslēgšanas turnīrs”, kas spēlēm piešķir citu garšu. No šī viedokļa pat labi, ka Latvijas valstsvienība ar ”būt vai nebūt” spriedzi saskārās jau grupas turnīra pēdējā spēlē ar Igauniju. Komanda ”dega”, bet ”nepārdega” un, jācer, ka uzķertās sajūtas nebūs pazudušas pēcspēles emocijās un grūtajā ceļojumā uz Lilli (FIBA Europe amatpersonu izplānotā nakts pārlidojuma burvību izbaudīja visi izslēgšanas turnīra dalībnieki – šai ziņā priekšrocības nebūs nevienam).

Uz slovēņu vājumu cerēt nav pamata, tomēr, tāpat kā iepriekšējās EuroBasket 2015 spēlēs, Latvijas valstsvienības liktenis būs pašu rokās. Rīgas turnīra labā bilance nespēja aizēnot sajūtu, ka pašu labāko basketbolu komanda Arēnā tomēr neparādīja. Savu reizi pietrūka agresivitātes, savu – kolektīvas gudrības, savu – stabilitātes spēlētāju darbībās. Patiesībā tā ir laba ziņa, jo varam spēlēt labāk. Nu pienācis īstais brīdis likt lietā apslēptās enerģijas, saskaņotības un uzņēmības rezerves. Izbaudot iespēju spēlēt EuroBasket astotdaļfinālā un ierakstīt savus vārdus Latvijas basketbola jaunāko laiku vēsturē.

0 Komentāru