Zigmārs Raimo: Mēģināšu trenēties un spēlēt, cik vien labi to varēšu

Viktorija Kamaza

Autors: Viktorija Kamaza

Sporta redaktore ar sasodīti pozitīvu attieksmi!

0 Komentāru
Zigmārs Raimo: Mēģināšu trenēties un spēlēt, cik vien labi to varēšu
Foto: Zigmāra Raimo privātais arhīvs

Zigmārs Raimo ir kļuvis par trešo Latvijas spēlētāju Havaju Universitātē. Pēc deviņu mēnešu studijām un spēlēšanas ”Hawaii” basketbola komandā jaunais sportists jau maija vidū atlidoja uz Latviju, lai satiktu ģimeni un turpinātu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm pēc amerikāņu trenera norādītās programmas. Jau drīz latvietis dosies atpakaļ, lai pierādītu sevi. Taču, kā Zigmāram veicās Havaju salās iepriekšējā sezonā, lasi intervijā.

Pastāsti, kā tu nonāci otrpus okeānam? Vai bija grūti pieņemt lēmumu doties uz ārzemēm? Kāda bija vecāku un draugu reakcija, viņi iedrošināja vai tomēr centās atrunāt?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Nonācu, manuprāt, pateicoties Latvijas izlasei, jo, kad piedalījāmies ar izlasi Eiropas čempionātos, spēles vēroja Amerikas treneri un uzmanīgi pētīja spēlētājus. Tieši tur arī treneris no ”Hawaii” mani pamanīja. Principā visi mani atbalstīja, it īpaši ģimene, jo jau sen bija sapnis braukt pāri okeānam, lai turpinātu savas basketbola gaitas un mācības, taču vajadzēja atrast īso koledžu, kas arī pēc U-18 EČ izdevās.

Tu pārstāvi pirmās divīzijas komandu ‘’Hawaii’’, pastāsti, kad tikko ieradies Havajās, vai bija grūti iejusties komandā un kā Tevi uzņēma komandas biedri?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Kad devos uz ”Hawaii” bija patīkams uztraukums, jo zināju, ka šis ir ļoti liels solis uz priekšu manā dzīvē. Protams, bija bažas, ka būs grūti iejusties un varbūt šai valodas barjerai būs grūti pārkāpt, taču iejutos pārsteidzoši viegli. Jau pirmajā dienā komandas biedri atnāca pie manis iepazīties un sauca mani iet ārā kopā ar viņiem, kas mani ļoti pārsteidza. Protams, basketbols mūs visus saistīja un komanda bija mana otrā ģimene. Ļoti sadraudzējos ar diviem austrāliešu spēlētājiem. Viņi jau no paša sākuma mani ļoti labi uzņēma un ar viņiem visvairāk pavadīju savu brīvo laiku.

Vai pirms došanās uz Havajām sazinājies ar Dāvi Rozīti, kurš pārstāvēja ‘’Hawaii’’ no 2011. līdz 2014. gadam? Kādus padomus viņš tev deva? Vai pačukstēja priekšā kādas nianses, kas būtu jāzina jauniņajam?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Jā, protams, sazinājos un arī satikos ar Dāvi, pirms braucu uz turieni. Tā bija lieliska iespēja iepazīties mazliet vairāk ar šo vietu un paklausīties kāda viņam tur bija pieredze četros gados. Viņš pačukstēja gan nianses, gan arī visu, ko vajadzētu tur izmēģināt, kā arī iedeva pāris cilvēku kontaktus un teica, ka viņi man var parādīt labākos restorānus un labākās vietas Havajās. Dāvis arī deva drošības sajūtu, ka viss būs labi un tie būs labākie četri gadi manā mūžā.

Kādu programmu tu studē Havaju Universitātē? Vai skolotāji ir atsaucīgi?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Pirmajā gadā man bija ”undecided”, kas nozīmē, ka vēl meklēju savu īsto programmu, taču tagad es izvēlējos un studēšu finanses. Pirmajā gadā mācības bija vieglas un lielas grūtības nesagādāja. Treneri ļoti seko tavām mācību gaitām un tavām atzīmēm, kas nozīmē, ja tev būs sliktas atzīmes vai neapmeklēsi skolu, būs sods. Man, par laimi, nebija šādi sodi jāizcieš un varēju trenēties un spēlēt pilnvērtīgi.

Kāds ir tavs treniņu grafiks?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Sezonā ir vairāki periodi. Gatavošanās sezonai sākas 4. jūlijā, kad visa jaunā komanda sanāk kopā, iepazīstas viens ar otru un smagi trenējas, lai būtu fiziski gatavi sezonai. Parasti ir divi treniņi dienā. No rīta ir svari un metieni, taču pēcpusdienā ir vairāk driblu treniņi un tiek strādāts pie tā, kas tev ir visvairāk nepieciešams. Kad sākas spēles parasti ir viens treniņš sporta zālē kur gatavojamies nākamajām spēlēm kā arī ir video treniņi, kur skatāmies savas kļūdas un apskatām komandu ar ko spēlēsim. Sezona ir salīdzinoši īsa (aptuveni  četri mēneši), taču tad spēles ir ļoti bieži, kas nozīmē, ka tev fiziski ir jābūt uz visiem 100% gatavam, lai varētu rādīt savu labāko sniegumu.

Kā tu pavadi savu laiku brīvdienās? Uz kādiem pasākumiem tu dodies?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Brīvdienas ir ļoti reti. Parasti viena diena nedēļā. Mēģinu tās izmantot, cik vien produktīvi varu. Parasti ar draugiem braucam uz dažādām pludmalēm, paņemam kādu futbola vai volejbola bumbu un izbaudām brīvo laiku kopā. Citreiz arī sanāk brīvdienās palikt mājās un pievērsties vairāk mācībām un mājasdarbiem, ko esi iekavējis nedēļas laikā. Priecē tas, ka laikapstākļi tur gandrīz vienmēr ir ideāli, kas dod vairāk atpūtas iespējas. Hobiju bez basketbola man principā nav, jo tam nepietiek laika. Pasākumus viens pats parasti neapmeklēju. Mums ir dažādi komandas pasākumi, kur spēlētāji ar treneriem dodas kopā. Pēdējais pasākums bija sezonas noslēdzošais bankets, kur bija sanākuši visi līdzjutēji, lai pateiktos mums par šo sezonu nu un kur mēs pateicāmies visiem līdzjutējiem. Parasti šādi pasākumi ļoti ieilgst, jo visi cilvēki ar tevi grib parunāt individuāli un uzzināt mazliet vairāk par tevi un par komandu kopumā.

Ar kuriem spēlētājiem tu sazinies un uzturi kontaktus, būdams prom no Latvijas?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Uzturu kontaktus ar ļoti daudziem vecajiem komandas biedriem. Vairāk sazvanos ar Verneru Kohu, kurš arī bija prom no Latvijas un kurš ir man labs draugs jau kopš laikiem, kad sākām spēlēt kopā izlasēs. Sarakstīties un papļāpāt, protams, sanāca ar daudziem draugiem gan no basketbola, gan no 49. vidusskolas dienesta viesnīcas, kur nodzīvoju trīs gadus, bet nesanāk sazvanīties tik bieži kā gribētos, jo tagad jau visi ir aizņemti un laika zonas ir pavisam citādākas.

Kādi ir tavi mērķi tuvāko desmit gadu laikā?

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Skatos tikai uz tuvākajiem trīs gadiem. Mēģināšu trenēties un spēlēt, cik vien labi to varēšu, gan arī mācīšos ļoti cītīgi, lai saņemtu skolas diplomu. Pēc trīs gadiem dzīve krasi mainīsies un centīšos izvēlētie labāko un veiksmīgāko savu karjeras ceļu.

Tavs novēlējums spēlētajiem, kuri apsver domu spēlēt basketbolu un studēt ārzemēs!

Zigmārs Raimo

Zigmārs Raimo

Spēlēšana un studēšana ārzemēs nav priekš visiem. Tev tas var patikt un var nepatikt. Tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, taču uzskatu, ka, ja ir iespēja, tad vajag to izmantot. Ja nepamēģināsi, nezināsi, kā tas ir. Esmu dzirdējis daudzus veiksmes un neveiksmes stāstus pēc studēšanas Amerikā, taču visiem ir jauna pieredze un neaizmirstama dzīves skola, ko neviens nekad tev nevarēs atņemt.

Foto

0 Komentāru