Ziemeļmaķedonijas izlase uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm Rīgā nebrauks Covid-19 saslimšanas dēļ

0 Komentāru
Ziemeļmaķedonijas izlase uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm Rīgā nebrauks Covid-19 saslimšanas dēļ
FIBA.BASKETBALL

Ziemeļmaķedonijas sieviešu basketbola izlase nedosies uz Rīgu, lai aizvadītu pēdējās 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, jo tās rindās vairākām spēlētājām noteikta saslimšana ar Covid-19, pirmdien savā tīmekļa vietnē ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Jau ziņots, ka Ziemeļmaķedonijas Basketbola federācija vēstīja par saslimšana ar vīrusu divām izlases basketbolistēm, kā rezultātā tika apšaubīta komandas došanās uz Rīgu.

Inficēšanās ar vīrusu atklājusies Ohridas pilsētā, no kurienes valstsvienība gatavojās doties ceļā uz Rīgu.

Ziemeļmaķedonijas Basketbola federācija informēja Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA), komunicējot ar FIBA ģenerālsekretāru Kamilu Novaku.

Tagad arī LBS savā tīmekļa vietnē ziņo, ka Ziemeļmaķedonijas valstsvienība uz Rīgu nedosies.

Latvijai visām komandas dalībniecēm Covid-19 testi svētdien bija negatīvi, vēsta LBS. Svētdien un pirmdien 14 spēlētājas aizvadīja treniņus “Arēnā Rīga”.

Ziemeļmaķedonijas komandas neierašanās liek koriģēt gatavošanās plānu – ir iespēja nedēļas garumā mērķtiecīgi gatavoties tieši spēlei ar Vācijas izlasi, taču izpaliek iespēja cīņā ar grupas vājāko komandu atrast spēles ritmu un pieslīpēt sadarbības.

Abas komandas pirms došanās uz Rīgu cietušas zaudējumus sastāvā, vēsta LBS. Veselības problēmu dēļ Horvātijas komandai klātienē nevarēs palīdzēt galvenais treneris Stipe Braličs, bet Vācijas izlases sastāvā nebūs jau novembrī Rīgā nespēlējusī Satū Sabalī, kura pirmajos divos mačos vidēji spēlē guva 28 punktus, un Marie Giliha, kura četrās spēlēs guvusi vidēji 15,3 punktus mačā.

Kvalifikācijas turnīra spēles notiks “Arēnā Rīga”, taču valstī pastāvošo ierobežojumu dēļ skatītāju tribīnēs nebūs. Plānots, ka pirmajā spēļu dienā ceturtdien, 4.februārī, savā starpā spēlēs Latvijas konkurentes cīņā par iekļūšanu finālturnīrā Vācija un Horvātija. Horvātietēm uzvara garantēs pirmo vietu grupā un ceļazīmi uz finālturnīru. Tādā gadījumā sestdien, 6.februārī, Latvijas un Vācijas komandu spēles uzvarētājas ieņems otro vietu, bet uz finālturnīru varēs doties tikai gadījumā, ja bilance būs labāka, nekā otro vietu ieguvējām vismaz četras grupās no deviņām.

Savukārt Vācijas izlases panākums sarežģīs situāciju tabulā, taču atjaunos Latvijas valstsvienības izredzes uz pirmo vietu. Lai to izcīnītu, pēdējā kārtā vajadzēs uzvarēt Vāciju ar 12 punktu starpību.

Salīdzinot otro vietu ieguvēju bilances dažādās grupās, pirmais kritērijs būs uzvaru skaits, otrais kritērijs – gūto un zaudēto punktu starpība (vērā tiks ņemti tikai rezultāti spēlēs ar pirmās un trešās vietas ieguvējām). Jau zināms, ka trīs uzvaras garantēs tiesības spēlēt finālturnīrā, un šo latiņu pārvarēs vismaz divas komandas (otro vietu ieguvējas C un D grupās), savukārt trīs uzvaras vairs nevar iegūt otrās vietas ieguvējas trijās grupās (A, E un G).

Pagaidām tiesības spēlēt finālturnīrā ir tikai rīkotājvalstīm Spānijai un Francijai, kā arī Beļģijai, Serbijai un Zviedrijai.

Pēc četrām kārtām pa trim uzvarām I grupā ir Vācijai un Horvātijai, divi panākumi ir Latvijai, bet bez uzvarām ir Ziemeļmaķedonija.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ” Metallurg”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Rīgas ”Dinamo” "bullīšu" sērijā piekāpjas titulētajam KHL grandam “Metallurg”

Karsums: Ir labi, tas, ka mums ir raksturs. Mēs nepadodamies. Spēlējam līdz galam

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Pirmsspēles apskats: "Dianmo" dodas cīņā pret vienu no labākajām KHL komandām

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Neftekhimik”

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

Zauerlands: Brieža nākamā cīņā varētu būt ar IBF pretendentu Opetaiju vai WBO čempionu Okoliju

UFC cīņu rekordists Millers ar skaistu sitienu nokautē Gonzalezu

Briedis: Tas ir veids kā savienot visu valsti kopā, tāpēc es to daru