Zībarts: Tā vietā, lai panāktu vajadzīgo pārsvaru, ļāvām pretiniecēm ieskrieties

Latvijas čempionvienība sievietēm “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa izslēgšanas turnīra otrās kārtas atbildes spēlē ceturtajā ceturtdaļā pretiniecēm “Mersin BB” ļāva ieskrieties, kā rezultātā tika piedzīvots zaudējums kā mačā, tā arī divu spēļu summā, uzsver rīdzinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Jau ziņots, ka “TTT Rīga” FIBA Eirokausa izslēgšanas turnīra otrās kārtas atbildes spēlē ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 62:63 (15:14, 17:13, 22:15, 8:21) piekāpās Turcijas klubam “Mersin BB”, divu spēļu summā ciešot zaudējumu ar 132:151.

Lai sasniegtu izslēgšanas sacensību trešo kārtu, Latvijas vienībai bija nepieciešams panākums ar vismaz 19 punktu pārsvaru.

“Trīs ceturtdaļas nospēlējām tiešām labi, disciplinēti diktējām tempu, likām viņām uzbrukumā darīt to, ko gribējām mēs. Palīdzēja tas, ka varējām spēlēt bez liela spiediena, jo pēc katastrofālas pirmās spēles Turcijā mums jau vairs nebija ko zaudēt. Viņām gan bija, tāpēc pretiniece spēlēja uzmanīgāk,” laikraksts “Diena” citē Zībarta teikto.

Trešās ceturtdaļas beigās Latvijas komanda divu spēļu summā pietuvojās līdz četru punktu deficītam, taču apmēram astoņas minūtes palika “sausā”, kā rezultātā vairs neiesaistījās cīņā par nākamās kārtas sasniegšanu.

“Mums bija pirmais uzbrukums pēdējā ceturtdaļā, bet tā vietā, lai panāktu 17-18 punktu pārsvaru, ļāvām viņām ieskrieties,” skaidroja treneris.

Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē Liene Priede saplūcās ar vienu no pretinieču līderēm Briu Nikolu Hārtliju, abas izraidot no zāles, taču arī tas nepalīdzēja lauzt cīņas gaitu.

“Patiesībā šī situācija tieši saliedēja komandu un palīdzēja atspēlēties,” teica “Mersin BB” galvenā trenere Senčana Ezlema.

Mājiniecēm rezultatīvākā ar 14 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija amerikāņu saspēles vadītāja Šeja Pedija, kura traumas dēļ pirmajā mačā nepiedalījās. Tikmēr ar “double-double” atzīmējās Gunta Baško-Melnbārde, kura iemeta 13 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Savukārt pretiniecēm 17 punkti un 11 bumbas zem groziem bija amerikānietei Kristelai Tomasai.

“Treniņos ļoti gatavojāmies spēlēt pret viņu, bet tādu basketbolisti apturēt ir patiešām sarežģīti. Viņa ieguva pārāk daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā,” Tomasas sniegumu komentēja “TTT Rīga” basketboliste Elija Malota.

Jau vēstīts, ka “TTT Rīga” basketbolistes FIBA Eirokausa apakšgrupā izcīnīja uzvaras visās sešās spēlēs, kas pirmo “play-off” kārtu deva brīvu.

TTT Rīga” basketbolistes iepriekšējā sezonā FIBA Eirokausā sasniedza izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, kurā zaudēja Ungārijas komandai Ceglēdas EEK.