Zībarts: Mēs ejam ar domu uzvarēt katru konkrēto spēli

1 komentārs
Zībarts: Mēs ejam ar domu uzvarēt katru konkrēto spēli
Foto: Zane Bitere/ LETA

Latvijas Basketbola savienība cer, ka Latvijas sieviešu basketbola izlasei Pasaules kausa izcīņā izdosies sasniegt ceturtdaļfinālu, atklāja organizācijas prezidents Valdis Voins.

Latvijas sieviešu basketbola izlase pirmdien uzsāka gatavošanos Pasaules kausa izcīņai, bet no 17.līdz 19.augustam Rīgā “Elektrum” Olimpiskajā sporta centrā notiks pārbaudes turnīrs, kurā Latvijas komanda cīnīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas komandām.

“Paldies Latvijas izlases basketbolistēm, kuras savlaicīgi ieradušās, lai gatavotos Pasaules kausam,” preses konferencē sacīja Voins. “Spēlētājām ir bijušas labas sezonas. Tāpat gribu pateikties treneru kolektīvam, kam ambīcijas nav zudušas. Treneriem galvenais sarežģījums būs sastāva izvēlē, jo, diemžēl, visas spēlētājas nevar aizbraukt uz Pasaules kausu. Ir daudz pārbaudes spēles, kuru laikā arī noskaidrosies sastāvs. Komandas uzstādījums vēl tiks precizēts, bet ļoti ceram, ka sasniegsim ceturtdaļfinālu.”

Basketbola savienības vadītājs uzsvēra, ka Latvijas basketbolā šobrīd ir vērojama pozitīva virzība.

“Finansiālie līdzekļi tiek izlietoti pamatoti un sistēma darbojas, ja vairākas nacionālās jaunatnes izlases spēj sasniegt labus rezultātus. Sieviešu izlasei apdrošināšanas jautājumā ir atšķirīgas situācijas ar vīriešu izlasi. Pašlaik visas spēlētājas ir apdrošinātas, kamēr vīriešu izlasē dažiem spēlētājiem ir visai dārgas apdrošināšanas un nākas saskarties ar problēmām. Ja mums parādīsies sarežģījumi sieviešu izlases kontekstā, mēs tās atrisināsim.”

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts norādīja, ka gatavošanas posma plānošana bija laikietilpīga. “Šogad nepiedalāmies kvalifikācijā, tādēļ bija nepieciešams noorganizēt pietiekami daudz pārbaudes mačus, kuri risināsies arī Latvijā. Ilgu laiku neaizvadījām spēles, bet šobrīd darbojamies ar lielu entuziasmu. Basketbolistes gatavojas profesionāli.”

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

“Fokusējamies uz spēlētāju taktisko, tehnisko un fizisko sagatavotību un vēlamies, lai mēs turnīrā būtu labākajā sastāvā. Mēs ejam ar domu uzvarēt katru konkrēto spēli -, ja uzvaram, tad ejam tik tālu, cik varam. Ķīna ļoti daudz trenējas un spēlē, gatavojoties sacensībām. Viņas būs vai nu ļoti saspēlējušās vai arī var būt pretēji, ka spēlētājas viena no otras būs nogurušas. Vismazāk informācijas ir par Senegālu, kamēr ASV būs ar visvairāk zvaigznēm, bet ar visīsāko sagatavošanās periodu.”

Zībarts arī atklāja, ka talantīgajām Kitijai Laksai un Dignai Strautmanei sagatavošanās posma laikā būs jābrauc uz ASV, sakārtot visu nepieciešamo studijām, taču viņas valstsvienības sastāvā atgriezīsies.

Savukārt Latvijas izlases kapteine Gunta Baško sacīja, ka Latvijas komanda katrā spēlē cīnīsies līdz galam. “Soli pa solim ejam uz priekšu un mūsu galvenais spēks ir komandas spēle.”

Tikmēr cita Latvijas izlases spēlētāja Anete Šteinbera pauda prieku atgriezties Latvijas izlasē. “Prieks par meitenēm, kuras demonstrē profesionālu attieksmi. Vēl ceļš ejams, taču būsim gatavas svarīgākajām cīņām. Nav vajadzīgs domāt par konkrētiem rezultātiem, jo ir jāfokusējas uz treneru norādījumiem un jāievēro disciplīna.”

Pērn Eiropas čempionātā Zībarta vadītā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tā kā Eiropas čempionāta pirmajā pieciniekā iekļuva arī Pasaules kausa finālturnīra rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tika arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība. Mazajā pusfinālā par 5.-8.vietu Eiropas čempionātā latvietes dramatiskā cīņā ar 68:67 uzvarēja Itāliju un iekļuva pirmajā sešiniekā, tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

1 komentārs