“Warriors” zvaigzne atsakās doties vizītē pie ASV prezidenta Trampa

1 komentārs
“Warriors” zvaigzne atsakās doties vizītē pie ASV prezidenta Trampa
Foto: AFP/SCANPIX

Goldensteitas “Warriors” zvaigzne Stīvens Karijs trešdien paziņoja, ka neplāno doties pieņemšanā uz Balto namu pie ASV prezidenta Donalda Trampa, ja komanda saņems ielūgumu tur viesoties kā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione.

ASV profesionālajā komandu sportā ir ierasts, ka klubi, kas izcīnījuši čempionu titulu, vēlāk tiek aicināti vizītē pie valsts prezidenta. Kā pēdējie to darīja Čikāgas “Cubs” beisbolisti, kuri pēc triumfa 2016. gada sezonā to darīja janvārī, kad viņus pieņēma vēl toreizējais prezidents Baraks Obama. “Jau pirms pāris mēnešiem man par to vaicāja, ja mēs izcīnītu čempionu titulu, ko es darītu, vai es dotos? Jau tad atbildēju, ka diez vai, un tā domāju arī tagad,” sacīja Karijs.

Tagadējā prezidenta Trampa izturēšanās un paziņojumi pārsteiguši daudzus profesionālos sportistus, ieskaitot no NBA, kur vairākums spēlētāju ir afroamerikāņi. “Esmu pārliecināts, ka būs vēl diskusijas komandā [par apmeklējumu],” Karijs sacīja. “Šis brīdis jāizbauda kopīgi un nekas nedrīkst to atdalīt no tā, ko esam kopīgi sasnieguši. Mēs nevēlamies slēpt, ko šogad izcīnījām.” “Mums jābūt atbildīgiem un jārīkojas pareizi gan katram atsevišķi, gan kā komandai,” piebilda Karijs.

Viņš nav vienīgais “Warriors” komandā, kurš nepiekrīt Trampa uzskatiem. Komandas galvenais treneris Stīvs Kers maijā izteicās, ka nevar būt nepiemērotākas personas prezidenta amatam un, ka Tramps ir lielībnieks. “Nespēju iedomāties par ko mēs varētu runāt. Lai būtu līderis, ir vajadzīgas noteiktas īpašības. Vai kāds vispār uzskata, ka Tramps ir labs vadītājs?” vaicāja Kers. Jau vēstīts, ka “Warriors” basketbolisti NBA finālsērijā pārliecinoši ar 4-1 uzvarēja Klīvlendas “Cavaliers”, pie NBA čempionu titula tiekot otro reizi pēdējos trīs gados.

1 komentārs