Vēveris: Līdzjutēju atbalsts dod trakos metienus! Lieliski spēlēt mājās!

1 komentārs
Vēveris: Līdzjutēju atbalsts dod trakos metienus! Lieliski spēlēt mājās!
Foto: Sintija Zandersone/ LETA

Latvijas U18 puišu basketbola izlase cer, ka svētdien Eiropas čempionāta fināls sapulcēs pilnu “Arēnu Rīgu” atzina valstsvienības aizsargs Valters Vēveris.

Jau ziņots, ka Latvijas U18 jauniešu basketbola izlase sestdien Rīgā Eiropas čempionāta pusfināla spēlē ar izcilu komandas līdera Artūra Žagara sniegumu pārspēja Krievijas vienaudžus, pirmos reizi komandas vēsturē sasniedzot šo sacensību finālu.

Latvijas U18 basketbolisti “Arēnā Rīga” grūtā spēlē svinēja uzvaru ar rezultātu 91:80 (22:28, 20:15, 23:18, 26:19).

“Smagais darbs ir atmaksājies. Smags darbs, savas tautas atbalsts un kārtīga spēlēšana – tas viss deva rezultātu. Visi esam ļoti laimīgi, bet tas netraucēs koncentrēties rītdienas spēlei un cīnīties līdz galam. Mēs esam gatavi finālam,” pauda Vēveris.

Pirmajā puslaikā Krievijas basketbolisti iekrāja 11 punktu pārsvaru, kas gan līdz lielajam pārtraukumam tika sadeldēts.

“Iekritām uz lietām, uz kurām neparedzējām, ka iekritīsim. Viņi ļoti labi izmantoja pick’n’pop situācijas. Sodīja mūs ar to, bet otrajā puslaikā izdevās šīs situācijas neitralizēt. Koncentrējāmies uz mazajām detaļām, tas arī deva rezultātu,” skaidroja Vēveris.

Komanda uzvarai noticējusi tikai pašās beigās, kad atskanēja mača finālsvilpe.

“Mēs vienmēr cīnāmies līdz galam, pašai pēdējai sekundei. Kad atskan sirēna, tikai tad ir uzvara,” uzsvēra Vēveris.

Ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē Vēverim un vēl dažiem spēlētājiem izdevās realizēt tālmetienus, kas pamatīgi uzkurināja publiku.

“Tas viss ir sestā spēlētāja atbalsts, kas ir ļoti svarīgs. Ja publika uzvelkas, uzvelkamies arī mēs. Līdzjutēju atbalsts dod tos trakos metienus. Lieliski spēlēt mājās,” teica Vēveris.

Latvijas jaunie basketbolisti Krievijas izlases spēles bija nedaudz vērojuši klātienē Ventspilī, kur abas komandas aizvadīja apakšgrupa spēles.

“Uzdevums bija nostrādāt aizsardzībā, jo uzbrukumā mēs mākam spēlēt. Nostrādājām aizsardzībā un aizgāja arī uzbrukums. Man bija jānosedz pretinieku līderi [Ņikita Mihailovskis un Aleksandrs Jeršovs]. Visi pretinieku līderi, kuri iepriekšējās spēlēs guva punktus, tika neitralizēti. Tāpēc arī varējām brīvi spēlēt aizsardzībā un bija arī pienesums uzbrukumā,” skaidroja Vēveris.

Līdz Eiropas čempionu titulam latviešiem palikusi vairs tikai viena uzvara. Svētdien “Arēnā Rīga” mājinieki tiksies ar vienaudžiem no Francijas vai Serbijas.

“Gaidām, ka būs pilna arēna un visa publika mūs atbalstīs. Ja visi mūs atbalstīs, varēsim cīnīties par zeltu,” teica Vēveris.

Latvijas U-18 izlases basketbolisti piekto reizi spēlēja Eiropas čempionāta pusfinālā, bet pirmo reizi sasniedza finālu. Viņi līdz ar to atkārtoja Latvijas U-20 izlases 2013.gadā sasniegto panākumu, kas arī tika finālā, tur gan zaudējot.

1 komentārs