Vētra: Izlozi nevar vērtēt kā veiksmīgu vai neveiksmīgu

0 Komentāru
Vētra: Izlozi nevar vērtēt kā veiksmīgu vai neveiksmīgu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas Izlozi nevar vērtēt kā veiksmīgu vai neveiksmīgu, sarunā ar Latvijas Basketbola savienības preses dienestu pēc piektdienas izlozes teica sieviešu izlases galvenais treneris Gundars Vētra.

Latvijas basketbolistes kvalifikācijas J grupā tiksies ar Zviedrijas un Izraēlas valstsvienībām.

“Nav nozīmes izlozi vērtēt kā veiksmīgu vai neveiksmīgu. Svarīgākais, lai visas mūsu spēlētājas būtu veselas un labā sportiskā formā, gatavas spēlēt labu basketbolu un palīdzēt valstsvienībai – gan tās, ar kurām kopā strādājām divos darba ciklos vasarā, gan tās, kuras darbojās pēc individuālām programmām,” uzsver Vētra.

Viņš atgādina, ka pirms diviem gadiem tieši Zviedrijas izlase pielika punktu Latvijas komandas gaitām Eiropas čempionāta finālturnīrā.

“Laiks iet, komandu sastāvu un varēšanu ietekmē paaudžu maiņa. Viena no zviedru talantīgajām jaunajām basketbolistēm nākamsezon manā vadībā spēlēs Gdiņas komandā, tā ka esmu nonācis zināmā interešu konfliktā. Izraēlas vienība šīs spēles varēs izmantot, gatavojoties finālturnīram. Grūti prognozēt, kā tas atsauksies uz viņu sniegumu katrā spēlē,” par pretiniecēm saka treneris.

Viņš domā, ka tas ir labi, ka šosezon būs tikai viens spēļu posms, jo nākamgad vairāk varēs paļauties uz spēlētājām, kas būs beigušas studijas ASV, kā arī Latvijā vairākas jaunās basketbolistes būs nostabilizējušas sniegumu.

“Protams, pirmās spēles būs ļoti svarīgas,” viņš uzsver.

Latvijas basketbolistes ar zviedrietēm tikušās 16 reizes, pēdējo no tām – 2019.gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, kur ar 77:62 pārākas bija pretinieces. Latvietes Zviedriju uzvarējušas tikai trīs reizes.

Savukārt pret Izraēlu Latvija uzvarējusi piecās no sešām spēlēm, tiesa, pēdējā tikšanās bija tālajā 2010.gadā, kad Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā latvietes bija pārākas ar 83:82.
0 Komentāru