“VEF Rīga” uzvar “Peristeri” un sasniedz FIBA Čempionu līgas izslēgšanas spēles

FIBA.BASKETBALL

“VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra pēdējā jeb sestajā spēlē ar 60:57 uzvarēja Grieķijas “Peristeri” un pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē kvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Latvijas komandā ar 17 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un tikpat rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kails Olmens, 11 punkti Artim Atem, kamēr pa desmit punktiem pievienoja Kristers Zoriks un Aigars Šķēle, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. “Peristeri” rindās ar 19 punktiem izcēlās Joannis Burusis.

Pirmos astoņus punktus spēlē guva “VEF Rīga”, Artim Atem uzbrukumu noslēdzot ar precīzu tālmetienu. Mārvins Džounss brīdi vēlāk ar “slam dunk” guva “Peristeri” komandas pirmos punktus, bet pēc sešām spēlētām minūtēm “vefieši” bija vadībā ar 12:4. Turpinājumā abi klubi apmainījās ar dažiem neprecīziem metieniem, Aizeja Pinjeiro, Kails Olmens un Kristers Zoriks kopējiem spēkiem panāca 20:6. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 22:10.

Otrajā ceturtdaļā pēc nospēlētas nepilnas minūtes Ate ar tālmetienu pārsvaru palielināja līdz +15 (25:10), taču “Peristeri” komanda pirmo grozu guva otrās minūtes izskaņā. Ceturtdaļas vidū, kad abas komandas bija apmainījušās ar vairākām neveiksmēm uzbrukumā, vēl vienu tālmetienu realizēja Ate (31:13). Viesi atbildēja ar atrāvienu 6-0, bet Aigars Šķēle īsi pirms pēdējās minūtes sākuma ar “trejaci” panāca 38:22. Pēdējā minūtē abas komandas guva vēl pa diviem punktiem.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja “Peristeri”. Viesiem deficītu sadeldēt palīdzēja “vefiešu” kļūdas uzbrukumā, kā arī neprecīzie metieni, kas šajā ceturtdaļā bija vairāk nekā iepriekš. Pēc piecām spēlētām minūtēm “Peristeri” bija iedzinējos ar 36:46, bet Kristos Salustross četras minūtes līdz ceturtdaļas beigām ar divpunktu metienu panāca 40:46.

Minūtes pārtraukumā “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis aicināja savus spēlētājus būt agresīvākiem un spēlēt ar lielāku pārliecību. Salustrosam pēc pārtraukuma izdevās realizēt tālmetienu (43:46), Šķēle atbildēja ar precīzu divpunktu metienu, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 48:43.

Pēdējās desmit minūtes iesākās sīvā cīņā, bet līdz -2 “Peristeri” ceturtdaļas trešajā minūtē pietuvoties ļāva Zoisa Karampela tālmetiens (48:50). Četras minūtes līdz spēles beigām “vefieši” vairākkārt izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, taču tālmetieni nebija precīzi, uz ko ar divpunktu metienu atbildēja Džejs Krokets, panākdams neizšķirtu 52:52.

Divas ar pusi minūtes līdz mača beigām Šķēle ar diviem soda metieniem panāca 54:52, bet Olmens pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem (57:52). Joanns Burusis četras sekundes līdz mača beigām panāca 57:57, bet Zoriks trīs sekundes vēlāk bija precīzs no tālienes un kaldināja “VEF Rīga” uzvaru.

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ” Metallurg”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Rīgas ”Dinamo” "bullīšu" sērijā piekāpjas titulētajam KHL grandam “Metallurg”

Karsums: Ir labi, tas, ka mums ir raksturs. Mēs nepadodamies. Spēlējam līdz galam

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Zauerlands: Brieža nākamā cīņā varētu būt ar IBF pretendentu Opetaiju vai WBO čempionu Okoliju

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

Briedis: Tas ir veids kā savienot visu valsti kopā, tāpēc es to daru

UFC cīņu rekordists Millers ar skaistu sitienu nokautē Gonzalezu

"Newcastle" un "Tottenham Hotspur" spēle tiek pārtraukta, lai glābtu līdzjutēja dzīvību

Pirmsspēles apskats: "Dianmo" dodas cīņā pret vienu no labākajām KHL komandām