1 komentārs
”VEF Rīga” otrajā Vienotās līgas spēlē pēc kārtas ”salūst” otrajā puslaikā
Mareks Mejeris bija rezultatīvākais rīdzinieku spēlētājs. (Foto: /twitter.com/vefriga)

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien savā pirmajā šīs sezonas VTB Vienotās līgas izbraukuma mačā ar 64:80 (20:15, 16:19, 12:20, 16:26) kapitulēja “Nizhny Novgorod” vienībai, otrajā spēlē pēc kārtas “salūstot” cīņas otrajā puslaikā.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm rīdzinieki bija vadībā ar 36:34, taču spēles otrajā daļā Jāņa Gailīša trenētās komandas spēle pajuka, ciešot bezierunu zaudējumu. Līdzīgs scenārijs rīdziniekiem bija arī Vienotās līgas pirmajā spēlē savās mājās, kad vēl pārliecinošāk tika zaudēts Maskavas apgabala “Khimki” komandai.

Svētdien aizvadītajā mačā rīdziniekiem komandas kapteinis Mareks Mejeris guva 15 punktus, izcīnot piecas atlēkušās bumbas, kamēr Entvons Skots sameta desmit, bet Arns Labucks deviņus punktus. Mājiniekiem ar 16 punktiem izcēlās Stevans Jelovacs, kamēr Iļja Popovs guva 14, bet Pjotrs Gubanovs 13 punktus.

Pirmajās 20 minūtēs laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, nevienai komandai lielu pārsvaru nespējot gūt. Tiesa, ar labu sniegumu pirmās ceturtdaļas noslēgumā rīdzinieki spēja panākt 20:15 savā labā, bet otrā “cēliena” sākumā arī 25:17. Tomēr Krievijas klubs ātri atspēlējās un četras minūtes pirms puslaika beigām jau bija priekšā ar 29:27. Pirms atpūtas nedaudz labāki gan izrādījās “vefieši”, kuri atguva vadību un pēc puslaika bija priekšā ar diviem punktiem.

Savukārt pēc pārtraukuma vadības grožus ātri pārņēma “Nizhny Novgorod” spēlētāji, kuri guva deviņus punktus pēc kārtas (43:36), pēc tam pārsvaru tikai palielinot. Nepilnas septiņas minūtes pirms beigām mājinieku pārsvars sasniedza desmit punktus (61:51), turpinājumā rīdziniekiem nerodot pretargumentus, lai pacīnītos par uzvaru. “VEF Rīga” turnīrā cieta otro neveiksmi tikpat mačos.