“VEF Rīga” klubs pārtraucis sadarbību ar amerikāņu aizsargu Skotu

Komentāri
“VEF Rīga” klubs pārtraucis sadarbību ar amerikāņu aizsargu Skotu
Foto: vefriga.com

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” pārtraukusi līgumsaistības ar amerikāņu aizsargu Entvonu Skotu, atklāja kluba direktore Laila Spaliņa.

Līgums ar 25 gadus veco Skotu pārtraukts pēc abpusējas vienošanās, taču kopumā komanda neesot bijusi apmierināta ar basketbolista sniegumu.

Kā sacīja Spaliņa, Skota vietā tiks meklēts cits spēlētājs tieši uzbrūkošā aizsarga pozīcijā. Amerikānim šajā sezonā pāris spēles bija jāaizvada arī saspēles vadītāja pozīcijā, kas viņam nav ierasta, bet tas bija jādara, jo savainojumu dziedēja meksikānis Alekss Peress.

Skots trīs “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlēs vidēji izcēlās ar 4,0 punktiem un 5,0 rezultatīvām piespēlē, kamēr VTB Vienotajā līgā viņam trīs mačos caurmērā 7,3 punkti un 3,7 rezultatīvas piespēles. Iepriekšējā cīņā, kurā “VEF Rīga” izbraukumā piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit”, amerikānis laukumā pavadīja tikai nepilnas sešas minūtes.

Pērn Skots pabeidza karjeru koledžu basketbolā Kolorādo Štata universitātē, noslēdzošajā sezonā vidēji spēlē 30,5 laukumā pavadītajās minūtēs savācot 16,4 punktus, 4,3 atlēkušās bumbas un 2,2 rezultatīvas piespēles. Pēc koledžas basketbola gaitu beigām 2016.gada vasarā Skots sāka profesionāļa gaitas, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgā pārstāvot Denveras “Nuggets” komandu.

Pagājušā gada rudenī Skots devās pāri okeānam, pievienojoties Nīderlandes klubam Hertogenbosas “New Heroes”, kura rindās 11 spēlēs vidēji mačā 30,1 minūtē sameta 20,6 punktus, kā arī pievienoja 5,5 rezultatīvas piespēles, 4,6 atlēkušās bumbas un 2,3 pārtvertas bumbas.

Janvārī basketbolists pārcēlās uz Somiju, pievienojoties “KTP Basket” komandai. Tās sastāvā Skots izgāja laukumā 14 spēlēs, kurās ar vidēji spēlē gūtiem 22,0 punktiem kļuva par Somijas līgas rezultatīvāko spēlētāju. Tāpat Somijas kluba sastāvā Skotam vidēji spēlē bija 4,5 atlēkušās bumbas, 2,9 rezultatīvas piespēles un 1,5 pārtveras bumbas.

Noslēdzoties sezonai Somijā, Skots pagarināja savu pirmo gadu Eiropā ar pievienošanos slavenajam Grieķijas klubam Saloniku “Aris”. Grieķijā Skots paguva iziet laukumā astoņās spēlēs, kurās viņam vidēji spēlē 13,2 minūtēs bija 3,8 punkti, 2,2 atlēkušās bumbas un 1,4 rezultatīvas piespēles.

“VEF Rīga” šobrīd LBL kopvērtējumā ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņem trešo vietu, kamēr Vienotajā līgā ciesti zaudējumi visos trijos mačos.

Lasi vēl