“VEF Rīga” basketbolisti uzvar “Liepāju” un kļūst par pirmajiem LBL finālistiem

VEF RĪGA

“VEF Rīga” sestdien ar 101:82 uzvarēja “Liepāju” un nodrošināja vietu šī sezonas “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālā, kur tiksies ar “Ventspils” vai “Ogres” vienību. “VEF Rīga” sērijā bija pārāka 3-0.

“VEF Rīga” komandā ar 35 punktiem izcēlās Kails Olmens, pa 13 punktiem bija Maiklam Kaizeram un Kristeram Zorikam, bet desmit punktus iekrāja Artis Ate. Zem groziem astoņas bumbas izcīnīja Aleksandrs Madsens.

Liepājniekiem 22 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Roberts Blumbergs, 16 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un trīs pārtvertas bumbas bija Robertam Bērziņam, 16 punktus guva Dāvis Geks, bet 12 –  Guntis Sīpoliņš.

Spēles pirmajās trīs minūtēs lielākoties priekšā bija liepājnieki, bet pēc rucavnieka Arta Ates tālmetiena “VEF Rīga” pārņēma vadību un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 27:21. Nākamajā nogrieznī mājinieki iekrāja 13 punktu pārsvaru un pēc pirmajām 20 minūtēm komandas šķīra desmit punkti – 52:42 “VEF Rīga” labā.

Līdzīgi aizritēja arī trešais ceturksnis, bet ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs pēc Dāvja Geka un Roberta Bērziņa precīzajiem metieniem “Liepāja” pretinieku pārsvaru sadeldēja līdz četriem punktiem (73:69). Tiesa, turpmākajās trīs minūtēs rīdzinieki atbildēja ar 15 punktu izrāvienu un ielika pamatus gana pārliecinošai uzvarai.

Pusfināla pirmajā spēlē “vefieši” viesus no Liepājas sagrāva ar 99:60, bet otrajā mačā Liepājā rīdzinieki bija pārāki ar 100:81.

Otrā pusfināla sērijā starp “Ventspils” un “Ogres” komandām ir neizšķirts 1-1.