Vecvagars: Latvijas izlases spēles stils tika augstu novērtēts, un šai ziņā revolūcijas nebūs

0 Komentāru
Vecvagars: Latvijas izlases spēles stils tika augstu novērtēts, un šai ziņā revolūcijas nebūs
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis (no kreisās) un treneris Arnis Vecvagars lidostā "Rīga" pirms izlases izlidošanas uz Turciju, kur piedalīsies Eiropas čempionāta finālturnīrā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēles stils aizvadītajā Eiropas čempionātā tika augstu novērtēts, un valstsvienības jaunais galvenais treneris Arnis Vecvagars neplāno radikālas izmaiņas.

Kā vēstīts, trešdien Latvijas izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts Vecvagars, kurš pirms tam bija iepriekšējā stūrmaņa Ainara Bagatska asistents.

“Ir liels gods pārņemt stafeti no Ainara Bagatska, kura vadībā valstsvienība sasniedza labāko rezultātu kopš neatkarības atgūšanas – piekto vietu Eiropas čempionātā. Komandas progress pēdējos gados ir parādījis, ka uzņemtais kurss bijis pareizs un savā darbā turēšos pie līdzīgiem principiem – komandā jāuztur pozitīva gaisotne, jānodrošina labi apstākļi profesionālam darbam un jācenšas maksimāli izmantot labāko spēlētāju meistarību,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vecvagara teikto.

Līgums ir uz nākamo kvalifikācijas ciklu, kurā Latvijas basketbolisti cīnīsies par ceļazīmi uz 2019.gada FIBA Pasaules kauss.

“Latvijas komandas spēles stilu augstu novērtēja gan līdzjutēji, gan speciālisti un šai ziņā revolūcijas nebūs. Aktuālākā problēma – Eirolīgas klubu spēlētāju pieejamība kvalifikācijas spēlēs. Jebkurā gadījumā esmu pārliecināts, ka mūsu spēkos ir izcīnīt tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā,” uzsver Vecvagars.

Latvijas izlasei Pasaules kausa atlases ciklus iecerēts uzsākt 23.novembrī izbraukumā pret Turciju, tad 26.novembrī sekotu duelis savā laukumā pret Zviedriju, bet 23. un 26.februārī komanda savā laukumā spēkotos attiecīgi ar Ukrainu un Turciju.

“Ņemot vērā jaunā sacensību cikla grafiku – nav daudz laika gatavoties spēlēm, nav iespēju pārbaudīt plašu kandidātu loku – priekšroka bija Latvijas speciālistiem, kuri labi pazīst spēlētājus. Vecvagaram ir pieredze valstsvienībā un darbā ar Latvijas jaunatnes izlasēm, iepriekšējos gados sasniedzot piekto un sesto vietu Eiropas čempionātos. Viens no galvenā trenera pirmajiem uzdevumiem būs komunicēt ar spēlētājiem, lai būtu lietas kursā par visiem karjeras pavērsieniem un sportisko formu. Valstsvienības mērķis – kvalificēties 2019. gada Pasaules kausa izcīņas turnīram,” atzīmē LBS prezidents Voins.

Kopš 2014.gada Vecvagars bijis Latvijas jauniešu izlašu galvenais treneris. Šogad šī speciālista vadībā U-20 valstsvienība, kas gan bija krietni novājinātā sastāvā, Eiropas čempionātā zaudēja visās septiņās spēlēs un palika pēdējā 16 komandu konkurencē. Līdz ar to nākamajā vasarā pirmoreiz vēsturē šī vecuma Latvijas komandai būs jāsacenšas B divīzijā.

Vecvagars basketbolista karjerā spēlējis Latvijas komandās “Bonus”, ASK/”Brocēni”, “Skonto”, “Ventspils” un “ASK Rīga”, kļūstot par septiņkārtēju valsts čempionu. Tāpat viņš spēlēja arī Polijā.

No 1992. līdz 2005.gadam Vecvagars aizvadīja 90 spēles valstsvienībā. Kā galvenais treneris vadījis Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas “Turība” (2012.-2014.) un “Jūrmala”/”Fēnikss” (2015.-2017.). Bijis Latvijas U-18 (2014.) un Latvijas U-20 izlašu galvenais treneris (2015.-2017.).

Vecvagars par valstsvienības galvenā trenera palīgu strādājis 2012., 2013. un 2017.gadā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā par atkāpšanos no Latvijas izlases galvenā trenera amata paziņoja Bagatskis, kurš pēc tam arī norādīja, ka ar valstsvienību vajadzētu turpināt strādāt kādam no viņa palīgiem – Vecvagaram vai Visockim-Rubenim.

Latvijas valstsvienību Bagatskis vadīja no 2010.gada, bet šogad viņa vadībā komanda sasniedza augstāko rezultātu, izcīnot piekto vietu Eiropas čempionātā.

0 Komentāru