“Valmiera”/ORDO no ACB kluba izīrē talantīgo Mišku

0 Komentāru
“Valmiera”/ORDO no ACB kluba izīrē talantīgo Mišku
Anrija Miškas privātais foto arhīvs

Pirms jaunās sezonas pieticīgi sastāvu veidojošā nesenā valsts čempione basketbolā “Valmiera”/ORDO papildinājusi savas rindas ar vienu no Latvijas U-18 izlases līderiem Anriju Mišku.

Miška uz nākamo sezonu tiks izīrēts no Spānijas augstākās līgas (ACB) vienības Fuenlavradas “Montakit”.

Kā uzsver Valmieras vienība, 17 gadus vecais un 2,04 metrus garais Miška ir ar labu metienu apveltīts spēka uzbrucējs, kurš pārmaiņus var tikt izmantots arī vieglā uzbrucēja pozīcijā. Pēc vairākām sezonām Valmieras vienības jaunatnes sistēmā, 2015.gada vasarā viņš kļuva par otro latviešu basketbolistu, kurš noslēdzis līgumu ar Spānijas basketbola grandu Madrides “Real” (iepriekš Kaspars Kambala), tomēr pēc gada tas tika pārtraukts un pagājušo sezonu jau viņš aizvadīja “Montakit” sistēmā, pārstāvot tā fārmklubu Spānijas ceturtajā līgā.

Pērn Miška un “Montakit” līgumu noslēdza uz pieciem gadiem.

Šovasar Miška pārstāvēja Latvijas junioru izlasi Eiropas U-18 čempionātā. Spēlējot pie gadu vecākiem puišiem, Miška bija viens no Latvijas komandas vadošajiem spēlētājiem, septiņās spēlēs vidēji izceļoties ar 6,7 punktiem un 4,0 atlēkušajām bumbām. Tomēr komanda palika pēdējā, vietu A divīzijā saglabājot vien tāpēc, ka nākamgad meistarsacīkstes uzņems savā laukumā.

Tāpat nesen Miška piedalījās NBA rīkotajā “Basketball Without Borders” sarīkojumā Telavivā, kurā viņam bija iespēja trenēties kādreizējā Sanantonio “Spurs” komandas centra spēlētāja Deivida Robinsona virsvadībā.

“Valmiera”/ORDO komandu nākamajā sezonā trenēs Kristaps Valters, bet vienībai šobrīd ir spēkā esoši līgumi ar Jāni Kaufmani, Niku Jansonu, Edmundu Elksni, Rihardu Adiņu, Viktoru Iļjinu, kā arī virkni Latvijas U-16 un U-18 izlašu kandidātiem – Mišku, Ojāru Bērziņu, Dāvidu Vīksni, Edgaru Kaufmani, Raineru Kalniņu, Ņikitu Zadvorniju, Jāni Kāpostu un Danielu Gersonu.

“Valmiera”/ORDO komanda 2016.gadā Roberta Štelmahera vadībā sensacionāli triumfēja Latvijas čempionātā, bet pērn ar treneri Uvi Helmani palika ceturtajā vietā.

Jaunajai “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonai plānots sākties jau nākamajā nedēļā, kaut šonedēļ vēl nemaz nav zināms galējais dalībnieku sastāvs.
0 Komentāru