“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbola komanda ir aizvadītās sezonas līdzjutēju atbalstītākā vienība

Pievienot komentāru
“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbola komanda ir aizvadītās sezonas līdzjutēju atbalstītākā vienība
VGVIA.LV

Priekšlaicīgi pārtrauktajā Latvijas-Igaunijas basketbola līgas sezonā vislielākā interese līdzjutējiem bijusi par “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu, vēsta kluba mājaslapā publicētā informācija.

Skatītāju skaita ziņā “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” visu sezonu noturēja pirmo pozīciju spēles vidējās apmeklētības ziņā. Kopumā uz Valmieras vienības mājas spēlēm klātienē ieradās 11170 skatītāji, kas vidēji mačā sasniedz 859 līdzjutējus. Valmieras pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem bija visai ievērojams. Otro pozīciju ieņēma “Ventspils” ar 8700 līdzjutējiem, kas vidēji mačā deva 725 skatītājus.

Vēl lielāka starpība bija starp otro un trešo vietu. Līdz trešajai pozīcijai pacēlās “VEF Rīga” komanda, kas pēc sezonas pirmās puses bija piektajā vietā. Rīdzinieki ar 7095 līdzjutējiem sezonas noslēgumā apsteidza “Ogri” (6103) un “Liepāju” (5350).

Savukārt vismazāk – vidēji 262 skatītāji spēlē – bija “Latvijas Universitātes” dueļos.

Sezonas pati apmeklētākā spēle norisinājās Ventspilī, kad Kurzemē viesojās Latvijas čempione “VEF Rīga”. Uz šo maču ventspilnieki patiešām aktivizējās (1980), apsteidzot savu otro visvairāk apmeklēto spēli par vairāk nekā pusotru reizi.

Ventspilnieki bija iesaistīti arī citu komandu apmeklētākajās cīņās. “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” savu sezonas pēdējo spēli aizvadīja pret kurzemniekiem. Uz šo maču ieradās 1500 līdzjutēji, kuru klātbūtnē pie Vidzemes Olimpiskā centra griestiem tika iemūžināts Sanda Amoliņa #11 spēles numurs. Arī ventspilnieku viesošanās Rīgā pret “vefiešiem” pulcēja 1500 skatītājus.

Kopumā sezonas laikā četras reizes uz Valmieras spēlēs tika sasniegta 1000 līdzjutēju atzīme.

Tikmēr TV translāciju statistiku salīdzināt objektīvi nav iespējams, jo ne visi klubi televizoru ekrānos tika pārraidīti vienādā skaitā. Desmit mačus “Best4sport” kanālā varēja vērot ar “Ventspils” komandas līdzdalību, bet pa deviņām reizēm pie ekrāniem bija iespēja fanot par “VEF Rīga” un “Jūrmala/Betsafe” vienībām.

Spēles Latvijas-Igaunijas basketbola līgā tika apturētas marta vidū un vēlāk pēc šī čempionāta rezultātiem arī tika noteikts vietu sadalījums Latvijas Basketbola līgā (LBL). Vīru konkurencē par čempioniem tika kronēti “vefieši”, bet dāmu – “TTT Rīga”.

Latvijas-Igaunijas līgā pēc sacensību apturēšanas “VEF Rīga” ar 23 uzvarām 25 spēlēs bija pirmā 14 komandu konkurencē, “Ogre” ar 22 panākumiem – otrā, bet “Ventspils” ar bilanci 18-6 – ceturtā. “Jūrmala”/”Betsafe” 22 spēlēs uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm un ieņēma sesto vietu, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” ar bilanci 7-17 sacensību pārtraukšanas brīdī bija 11.vietā, “Latvijas Universitāte” ar piecām uzvarām 24 mačos – 13.vietā, un pēdējo 14.vietu ieņēma “Liepāja” ar bilanci 3-20.