ULEB Eirolīgas klubi noraida FIBA piedāvātās izmaiņas turnīra kalendārā

Komentāri
ULEB Eirolīgas klubi noraida FIBA piedāvātās izmaiņas turnīra kalendārā
Foto: AFP/LETA

ULEB Eirolīgas klubi piektdien tikšanās laikā noraidīja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) piedāvātās izmaiņas kalendārā, kas dotu zaļo gaismu basketbolistu dalībai Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs.

FIBA trešdien paziņoja, ka 2019.gada Pasaules kausa Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra 2017.gada novembra un 2018.gada februāra spēles pārceltas no ceturtdienas uz piektdienu, cerot, ka tas beidzot atrisinās konfliktu ar ULEB Eirolīgu.

FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles no ceturtdienas 23.novembra pārcēlusi uz 24.novembri. FIBA vēlējās, lai ULEB Eirolīga visus mačus, kas bija paredzēti ceturtdienā un piektdienā, pārceltu uz tās pašas nedēļas otrdienu. Tas spēlētājiem ļautu sākumā izspēlēt mačus klubā, bet pēc tam uz nedēļu pievienoties izlasēm.

Tāds pats variants tiktu īstenots arī Pasaules kausa kvalifikācijas februāra mačos, kad atlases spēles tiktu pārceltas uz piektdienu, bet Eirolīgas mači – uz otrdienu.

Tiesa, Eirolīgas klubi piektdien noraidīja FIBA piedāvātās izmaiņas kalendārā.

“FIBA piedāvājums rada papildu problēmas. Tas neatrisina galveno problēmu, ka visi basketbolisti nav pieejami izlasēm, piemēram Ziemeļamerikas vadošajos turnīros, tādējādi dažas izlases nostādot nevienlīdzīgā situācijā. Tāpat tas palielina pārlidojumu un spēļu slodzi basketbolistiem, liekot tiem aizvadīt vairākas spēles īsā laika periodā bez atpūtas dienām, kas palielina riskus gūt traumas,” teikts klubu paziņojumā.

Tāpat paziņojumā teikts, ka tā ir FIBA un nacionālo federāciju atbildība rīkot izlašu turnīrus un kvalifikācijas spēles ar pēc iespējas augstākiem standartiem, kas iekļauj labāko basketbolistu, treneru un tiesnešu dalību.

Lai arī FIBA ilgstoši ieņēma nostāju, ka savu kalendāru nemainīs, jau pirms nedēļas tika izteikts piedāvājums, kas šonedēļ tika oficiāli apstiprināts vismaz no FIBA puses.

Jau ilgu laiku starp FIBA un Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB) ir strīds, turklāt ar šo gadu stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nacionālo izlašu kalendāros. Tā rezultātā sezonas laikā tiks aizvadītas 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, tomēr to norisei nepieciešami pārtraukumi nacionālajos klubu čempionātos un Eirokausu turnīros, bet kontinenta spēcīgākais klubu turnīrs ULEB Eirolīga savā kalendārā “logus” nav iekļāvis.

Latvijas izlasei Pasaules kausa atlases ciklu bija iecerēts uzsākt 23.novembrī izbraukumā pret Turciju, tomēr tagad duelis notiks dienu vēlāk. Pēc tam 26.novembrī sekos duelis savā laukumā pret Zviedriju, bet 24. un 26.februārī komanda savā laukumā spēkosies attiecīgi ar Ukrainu un Turciju.

No Latvijas izlases basketbolistiem nākamajā sezonā ULEB Eirolīgā startēs Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma.

Lasi vēl