Turcija apsūdz ”Knicks” centru Kanteru par sadarbību ar teroristu grupējumu

0 Komentāru
Turcija apsūdz ”Knicks” centru Kanteru par sadarbību ar teroristu grupējumu
AFP/SCANPIX

Jau ilgāku laiku starp Turcijas valdību un Ņujorkas ”Knicks” centru Enesu Kanteru notiekošās nesaskaņas nav jaunums nevienam.

Ziemeļamerikas medijs ESPN ziņo, ka šobrīd tas sasniedzis jaunu līmeni, jo tiek ziņots, ka Turcijas valdība vēlas izdot starptautisku apcietinājuma orderi Kantera aizturēšanai.

Ņujorkas ”Knicks” basketbolistam izvirzīta apsūdzība par sadarbību ar kādu teroristisku organizāciju.  Avīze ”Sabah” ziņo, ka Stambulas prokuratūra sagatavojusi iesniegumu ar lūgumu izsniegt Kanteru Turcijai.

Avīze sniedz informāciju, ka Turcija vēlas iegūt Interpola ”Sarkano paziņojumu”, pamatojot to ar Kantera saitēm ar Fetullā Gulenu, kurš tiek vainots par 2016. gadā veikto valsts apvērsumu, kas gan nebija sekmīgs.

Turku basketbolists arī pauž, ka Erdoans izmantojot “Interpol” “kā instrumentu, lai arestētu viņa kritiķus citās valstīs”. Kanters ir nobažījies, jo viņam nav ASV pilsonības.

Mazliet agrāk šajā mēnesī Kanters, baidoties par savu dzīvību, atteicās kopā ar komandu doties uz Londonu. Nedošanos līdzi komandai komentēja arī pats spēlētājs: “Nevaru riskēt ceļot uz ārzemēm. Erdoana rokas ir garas. Viņš nomedī ikvienu, kurš nepiekrīt viņam. Turcijas prokuratūra mani grib ieslodzīt uz četriem gadiem par to, ka tviterī kritizēju Erdoanu. Viņi apgalvo, ka esmu bruņotas teroristu organizācijas biedrs. Zināju, ka maniem izteikumiem būs sekas, bet nebiju domājis, ka tas notiks šādā veidā,” skaidroja Kanters.

0 Komentāru