“TTT Rīga” basketbolistes gūst pārliecinošu uzvaru savā otrajā apvienotā čempionāta mačā
12.10.2017. Rīga, Latvija. FIBA Eiropas kausa izcīņas (EUROCUP WOMEN) spēle starp TTT Rīga un Turcijas Bešiktaš Istanbul komandam. (Romāns Kokšarovs / F64)

Valsts čempionvienība “TTT Rīga” svētdien savā otrajā Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta spēcīgākās divīzijas mačā savā laukumā ar 97:64 (23:18, 18:19, 30:17, 26:10) apspēlēja “Tallinas Universitāti”.

“TTT Rīga” sastāvā ar 21 punktu un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Gunta Baško-Melnbārde, kamēr 17 punktus pievienoja Šeja Pedija.

Tiesa, pirmais puslaiks aizritēja vēl līdzvērtīgā cīņā. Abas komandas pirmajās minūtēs cīnījās punkts punktā, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē “TTT Rīga” vienībai izdevās iegūt dažu punktu pārsvaru. Igaunietes gan nekur tālu neatpalika, Latvijas čempionēm pirmo puslaiku noslēdzot ar četru punktu pārsvaru – 41:37.

Otrajā puslaikā laukumā bija vērojama jau citādāka aina, jo “TTT Rīga” spēlēja pārliecinošāk. Lai arī tā ievadā “Tallinas Universitāte” vēl turējās līdzi, trešo ceturtdaļu rīdzinieces noslēdza jau ar 17 punktu vadību (71:54), bet atlikušajā spēles laikā savu pārsvaru izdevās tikai nostiprināt.

Vadošajā divīzijā līdere ar sešām uzvarām sešās spēlēs ir RSU, kamēr divas uzvaras divās cīņās ir “TTT Rīga” vienībai. Četri panākumi sešos mačos ir “Liepājas papīrs”/LSSS basketbolistēm, divas uzvaras piecās cīņās ir “TTT Rīga – Juniorēm”, bet divi panākumi astoņos dueļos – “Tallinas Universitātei”. Tikmēr Latvijas Universitāte” cietusi zaudējumus visās piecās aizvadītajās cīņās.

Tikmēr pēc spēka otrās jeb starptautiskās divīzijas kopvērtējuma vadībā ar piecām uzvarām septiņās cīņās joprojām atrodas “Daugavpils Universitāte”, kamēr “Tartu Universitāte”/”Kalev” basketbolistes seko ar diviem panākumiem trijos mačos.

Tālāk ar trim uzvarām piecos mačos atrodas Latvijas U-17 izlase un Tallinas “G4S Noorteliiga”, bet viņām ar diviem panākumiem četrās spēlēs seko “Liepājas Sporta spēļu skola” (LSSS), savukārt bez uzvarām trīs mačos ir “Saldus” un Latvijas U-16 izlase.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet “TTT Rīga” ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm, kamēr starptautiskajā divīzijā būs četri apļi.

Pirms Ziemassvētkiem elites divīzijas labākās komandas cīnīsies par Latvijas-Igaunijas kausu, bet elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas – Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas – četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.