Toronto ielas līksmo! “Raptors” pirmo reizi vēsturē NBA finālā ieved komandu no Kanādas

Pievienot komentāru
Toronto ielas līksmo! “Raptors” pirmo reizi vēsturē NBA finālā ieved komandu no Kanādas
REUTERS/SCANPIX

Toronto “Raptors” kļuvuši par NBA vēsturē pirmo klubu no Kanādas, kas spēlēs līgas finālā.

“Raptors” izšķirošajā Austrumu konferences fināla sērijā ar 4:2 uzvarēja Milvoki “Bucks”. Uzvara pār “Bucks” ļāvusi Toronto vienībai gūt vēsturisku sasniegumu kā pirmajai kādas Kanādas pilsētas pārstāvei, kas finālā cīnīsies par NBA čempionu titulu.

“Raptors” aizvadītajā mačā izcīnīja uzvaru ar 100:94. Komandas panākumu ar 27 punktiem kaldināja Kavai Lenards. Kails Laurijs komandas rezultātam pievienoja 17 punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Viņš bija tieši tas, kas noturēja “Raptors” bumbas kontroli līdz fināla svilpei.

Pēc Toronto panākuma pār Milvoki “Bucks” turpmākais ceļš ved “Raptors” uz fināla dueli pret pērnā gada čempioni Goldensteitas “Warriors”, kas cīnīsies, lai aizstāvētu savu čempionu godu arī šajā sezonā.

Gandrīz pirms nedēļas “Warriors” izslēdza Portlendas “Trail Blazers” no tālākās cīņas un jau gaidīja “Raptors”/”Bucks” dueļa iznākumu.

NBA finālsērija sāksies ceturtdien ar spēli Toronto laukumā.

Milvoki “Bucks” uzbrukuma līderis Jannis Adetokunbo mačā izcēlās ar 21 punktu, Brūks Lopezs pievienoja 18 punktus.

Pēc spēles Toronto ielās un “Raptors” arēnas apkārtnē sākās vērienīgas svinības. Cilvēku masas steidza atzīmēt vēsturisko notikumu, kuru pilsēta gaidīja 24 gadus. Toronto “Raptors” NBA pievienojās 1995.gadā un šīs sezonas izcilais sniegums ved komandu uz jauniem panākumiem.

“Raptors” galvenais treneris Niks Nērss pēc spēles atzina, ka cīņa nebūs viegla – tas tomēr ir fināls un “Warriors” ir viena no izcilākajām komandām NBA vēsturē, taču apņēmības pilns apgalvoja, ka viņa vadītā komanda noteikti cīnīsies pretī un mēģinās atrisināt sarežģīto uzdevumu, ko sniegs fināla pretinieki “Warriors”.