Timmas un Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” iekļūst Spānijas čempionāta pusfinālā

EPA/LETA

Latvijas basketbolistu Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvēta Vitorijas “Baskonia” komanda otrdien iekļuva Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) pusfinālā.

“Baskonia” ceturtdaļfināla otrajā spēlē viesos ar rezultātu 80:64 pārspēja Malagas “Unicaja” klubu, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Timma šajā mačā nospēlēja 21 minūti un 11 sekundes, kuru laikā iemeta vienu no pieciem tālmetieniem un vienu no trim soda metieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra vienu piespēli, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja divas piezīmes. Viņš šajā mačā tika pie negatīva efektivitātes koeficienta rādītāja -3, kas bija sliktākais rezultāts komandā.

Tikmēr Mālmanis laukumā pabija vienu minūti un piecas sekundes, kuru laikā pārtvēra vienu bumbu un tika pie vienas piezīmes.

Vitorijas komandā produktīvāko sniegumu demonstrēja brazīlietis Marselu Uertass, kurš guva 11 punktus un veica astoņas rezultatīvas piespēles.

Citās ceturtdaļfināla sērijās Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” ar 0-1 zaudē iepriekšējās sezonas čempionei “Valencia Basket”, kamēr Rodiona Kuruca pārstāvētā Barselonas “Lassa” ar tādu pašu rezultātu ir iedzinējos pret Andoras “MoraBanc”. Tiesa, Kurucs šobrīd nav kopā ar komandu, jo klubs latviešu basketbolistu palaida uz vienu no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmsdrafta treniņiem.

Vēl ACB ceturtdaļfinālā šīs sezonas ULEB Eirolīgas čempione pirmajā mačā uzveikusi Tenerifes “Iberostar” vienību.