Timmas un Mālmaņa pārstāvētā “Kirolbet Baskonia” nonāk iedzinējos Spānijas čempionāta finālsērijā

Latvijas basketbolistu Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Kirolbet Baskonia” komanda svētdien nonāca iedzinējos Spānijas augstākās līgas (ACB) finālsērijā.

Finālsērijas trešajā spēlē “Kirolbet Baskonia” savā laukumā ar 78:83 (24:20, 18:20, 21:25, 15:18) piekāpās Madrides “Real”, sērijā līdz trim uzvarām tai nonākot iedzinējos ar 1-2.

Mālmanis šai spēlei bija pieteikts, bet laukumā nedevās, kamēr Timma nospēlētajās 20 minūtēs un 55 sekundēs iemeta četrus punktus. Latviešu basketbolists grozā raidīja visus četrus “sodiņus”, bet vienīgais divpunktnieks lidoja grozam secen un tāpat klājās arī visiem trim trejačiem.

Vēl Timmas kontā sešas atlēkušās bumbas, trīs piezīmes un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie septiņiem efektivitātes punktiem.

Vitorijas komanda atradās vadībā visu pirmo ceturtdaļu, bet kopumā komandas aizvadīja diezgan līdzvērtīgu cīņu, bet vēl nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām brazīlietis Marsēlu Uertass izvirzīja mājiniekus vadībā ar 76:74. Turpinājumā gan “Kirolbet Baskonia” ar groza iekarošanu neveicās un “Real” pašās beigās spēja nodrošināt sev uzvaru.

“Real” labā svētdien ar 20 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās slovēnis Luka Dončičs, kamēr 15 punkti Džeisī Kerols. Savukārt “Kirolbet Baskonia” rindās 17 punktus sameta francūzis Rodrigs Bobuā.

Finālsērijas ceturtā spēle risināsies otrdien arī Vitorijā. Savukārt, ja būs nepieciešama piektā cīņa, tā 22.jūnijā notiks Madridē.